Son Dakika ; Boyabat PDY Operasyonda ; 2 Tutuklama…

polis_otosu_saldirisina_13_gozalti_1311199340

Boyabat ile Çorum ve Samsun’da  soruşturma kapsamında gözaltına alınan 15 şüphelinden 2’i tutuklandı, diğerleri serbest bırakıldı.
Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, yaptığı yazılı açıklamada, soruşturma kapsamında Boyabat Sulh Ceza Hakimliğinin kararına istinaden Boyabat ilçe merkezi ile Çorum ve Samsun’da 22 şüpheliye ait bazı ikametgah ve iş yerlerinde arama yapıldığını belirtti.
Yapılan aramalarda şüphelilerin ev ve iş yerlerinde bulunan bir kısım dijital materyale el konulduğunu bildiren Şengöz, şunları kaydetti: “Şüphelilerden bir kısmı kendisi teslim olmuş, bir kısmı da yakalanmış, böylece 15 şüpheli hakkındaki yakalama kararı infaz edilmiştir. 5 şüpheli Cumhuriyet Başsavcılığımızca ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştır. Adli kontrol tedbiri talep edilen 6 şüpheli hakkında Boyabat Sulh Ceza Hakimliği adli kontrol kararı vermiştir.
 
Tutuklanması talep edilen 4 şüpheliden ikisi tutuklanmış, diğer iki şüpheli hakkında da adli kontrol kararı verilmiştir. Haklarında yakalama kararı çıkarılan 6 şüpheli ise henüz yakalanamamıştır. Bu şüphelilerin dışında 19 kişinin de ifadesine başvurulmuştur.”
Sinop’un Boyabat ilçesi ile Çorum ve Samsun’da 24 Mayıs’ta gerçekleştirilen  soruşturması kapsamında haklarında gözaltı kararı verilen 22 kişiden 15’i gözaltına alınmış, bir kişinin ise aynı suçtan Çorum Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklu olduğu belirlenmişti.Vitrinhaber Gazetesi

 

(Visited 24 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16349 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.