Son Dakika : Boyabat Devlet Hastanesi Bölge Hastanesi mi oluyor?…

     1

Edinilen bilgiye göre hastane ek binasının inşaatı devam etmek ile birlikte, hastanedeki 3 tane ameliyat salonu ile hizmet veren Boyabat 75 yıl Devlet Hastanesi mevcut tadilat sonrası yeni donanımlarıyla 6 ameliyat salonu ile hizmet verecek. 6 adet yataklı bölümde yapılan yenilenme çalışmasında tüm hasta servislerine  banyo, duş , modern tuvaletler yenilenmekte ve engelli tuvaletleri  yapılmaktadır.

       Günlük ortalama 1500 hastaya hizmet veren hastane’nin ameliyathane,   yoğun bakım ünitesi, doğumhane, sterilizasyon gibi bölümlerinin kapıları hava geçirmeyen, şifreli kendisi açılıp kapanabilen güvenli kapılar takılırken, yeni Doğum kliniğine alınan malzemelerle daha modernize bir şekilde bayan hastalara muayene olma ve doğum yapma imkanı doğuyor.

      75 yıl Boyabat Devlet Hastanesinde yine Amerika’dan getirtilen Efor cihazı ile hastaların Fiziksel aktiviteleri sırasında Kardiyoloji performansları elektrotlar vasıtası ile kaydedilerek kardiyoloji uzmanı tarafından daha sağlıklı değerlendirilmesine yardımcı oluyor.

 

 13

12

11

10

9

 

8

5

14

2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17098 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.