Son Dakika : Başsavcı Ozan Kaya’dan Paralel Operasyon açıklaması…..

bassavci_ozan_kayadan_paralel_operasyon_aciklamasi_canli_h13625

Sinop Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, geçen hafta gerçekleştirilen Paralel Yapı Operasyonu kapsamında tanıklar dahil şu ana kadar 157 kişinin ifadesine başvurulduğunu belirterek, tutuklu sayısının ise 5 olduğunu söyledi.

 

Ozan Kaya bu gün Sinop Adliyesi’nde yaptığı basın toplantısında, ‘paralel yapı’ operasyonuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

Operasyonun Sinop İl Emniyet MüdürlüğüTerörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Kaçakçılık Organize Suçlar Şubesi ile birlikte gerçekleştirildiğini kaydeden Ozan Kaya; “Bu operasyon kapsamında tanıklar dahil 157 kişinin ifadesine başvurulmuştur. Halen tutuklu sayısı 5’tir. 8 şüphelide de adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır. Gözaltı uygulamamız sadece 1 şüpheli hakkında yapıldı. Diğer uygulamamız ‘yakalama’ uygulamasıdır. Herhangibir nezarethane girişi yapılmamıştır. Şahıslar, yakalanmalarına müteakip Cumhuriyet Başsavcılığımızda mevcut olarak hazır edilmiştir. İfadelerine müteakip de haklarında ki mevcut delil durumlarına göre kimisi serbest bırakılmış, kimisi tutuklama, kimisi de adli kontrol talebiyle Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiştir” diye konuştu.

 

Kaya’nın açıklamalarını VİDEOLU izleyebilirsiniz…

(Visited 58 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16044 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.