ŞOK Haber ; Gurbetçi Vatandaş, Mustafa Kemal ATATÜRK’Ü Rüyasında Gördü ve.????

Erfelek ilçesi Değirmencili köyü’nde yaşayan 68 yaşındaki gurbetçi Burhan Beyazıt, referandum da oy kullanmak için gittiği köyündeki ilkokulun bahçesinde atıl durumunda bulunan Atatürk büstünü görünce çok üzüldü.

Fransa da uzun yıllardır çalışmakta olan gurbetçi Burhan Beyazıt, referandum sonrası döndüğü Fransa da bir gece rüyasına köyünde perişan bir halde gördüğü ve durumuna çok üzüldüğü Atatürk büstü girince ilk izin dönüşünde bu büstü onarmaya karar verdi.

 

Geçtiğimiz ay memleketi Sinop’un Erfelek ilçesi Değirmencili köyüne yıllık izine gelen Burhan Beyazıt, ağabeysi  75 yaşındaki Ali Beyazıt ile birlikte köyün ilkokul bahçesinde atıl durumunda bulunan Atatürk büstünü onardılar ve etrafını da temizleyerek  büstün varlığını ortaya çıkardılar. İçinin rahatladığını ve mutlu olduğunu belirten Burhan Beyazıt  yaptığı açıklamada;  “ Son referandum da oy kullanmak için köyümüzdeki  ilkokulun yanında bulunan ve tamir edilerek kullanılır hale getirilen öğretmen lojmanındaki sandık başına giderken,yıkık bir şekilde kaderine terk edilmiş olan okulun hemen girişinde, ağaçların ve otların arasında atıl durumda bırakılmış Atatürk büstünü gördüm ve hali beni çok üzdü.O an aklıma bir şey gelmedi fakat Fransa da bir gece rüyama girince kendi kendime söz verdim ilk izin dönüşü bunu onaracak ve yepyeni hale getireceğim dedim.

 

İzine döndüğümde de durumu ağabeyime anlattım ve birlikte önce etrafını saran otları temizledik.Sonra da onarımını yaptık ve yepyeni bir büst haline getirdik.O kadar mutluyum ve içim rahat ki duygularımı iki satıla anlatamam.Bunu yaşamak lazım “dedi

Haber Erkan Aksu-Erfelek Güncel Haber

Boyabat Gündemi hakkında 16621 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.