SİYAD’dan anlamlı organizasyon

siyat

Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği (SİYAD) anlamlı bir organizasyona imza atıyor. SİYAD yönetimi tarafından 15 yaşındaki omurilik kanseri genç için moral gecesi düzenlenecek.

 

Kısa adı SİYAD olan Sinop İli ve İlçeleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, İstanbul’da yaşayan ve SİYAD Ataşehir Anadolu Şubesi üyesi olan vatandaşın 15 yaşındaki omurilik kanseri oğlu için bir moral gecesi düzenleyecek. Dünyada, yılda ortalama 16 bin insanın omurilik kanserine yakalandığını ve maalesef bu sayının yüzde 10’u kadar insanın hayatta kalabildiğini belirten dernek yetkilileri bütün kanser hastalıklarında olduğu gibi bu hastalığında en etkili ilacının moral ve motivasyon olduğunu bu amaçla bu anlamlı geceyi düzenlediklerini söylediler.

 

4 yıl önce 11 yaşında olan Emre’nin çok sevdiği Fenerbahçe’nin maçına gitmek üzere hazırlandığı sırada fenalaşmasının ardından yapılan tetkikler neticesinde bu hastalığa yakalandığını belirten dernek yetkilileri şu anda 15 yaşında olan Emre’yi bu tehlikeli hastalığa yakalanmasından itibaren 4 yıldır kendi evlatları gibi benimsediklerini ve Emre’yi hiç yalnız bırakmadıklarını ifade ettiler. Dört yıllık, ameliyatlarla ve çeşitli tedavilerle süren yaşam mücadelesi sonucunda, yaklaşık bir ay kadar önce son teşhis konulan gence ortalama 6 ay ömür biçildiğini anlatan SİYAD yetkilileri Emre için moral gecesi düzenleme kararı aldı. Emre’nin doğum günü olan 05 Ekim tarihinde emsali görülmemiş bir doğum günü partisi yapmaya karar veren SİYAD yönetimi partinin herkese açık bir parti olarak tasarlandığını ve Ataşehir ilçesinde ki tüm siyasiler, tüm sivil toplum kuruluşları, milletvekilleri ve basın davet edildiği bilgisini verdi.

 

Emre için eşsiz bir gece hazırladıklarını ifade eden dernek yönetimi; “Emre için hazırlanan partiye özel olarak yapılacak ikramlar hazırlandı, süslemeler ayarlandı sanatçılar ayarlandı o gece tek amaç Emre’nin mutluluğu olacak. Bu sayede hem Emre’ye kalan ömründe mutlulukla yad edebileceği bir gece, hem de ailesine Emre ile ilgili güzel bir anı bırakacağız” dediler.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17324 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.