Sinop’un eski AK Partili Belediye Başkanına Cami cezası….

camii

Sinop’un AK Partili eski belediye Başkanı Zeki Yılmazer’e, mahkeme tarafından ‘Cami bekleme cezası’ verildi. Yılmazer, hem cezasını çekiyor, hem de namazlarını cezalandırıldığı camide kılıyor.
Sinop 1. ve 2. Asliye Ceza Mahkemeleri tarafından birkaç defa hapis ve para cezalarına çarptırılan Sinop’un eski Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, son olarak mahkeme tarafından Cami Bekleme cezası verilerek kamu da görevlendirilme cezasına çarptırıldı.

2004 yerel seçiminde AK Parti’den Sinop Belediye Başkanı seçilen ve 2009 yılına kadar 5 yıl boyunca başkanlık yapan Zeki Yılmazer, bu süre içerisinde sit alanı olduğu belirtilen Karakum Yolu üzerindeki sahili doldurmak suçu başta olmak üzere, çeşitli dosyalardan, görev süresi bitimi ardından çok kez cezaevine girip çıktı.

Eski başkanın son aldığı ceza ise oldukça ilginç. Başkan Yılmazer’un son cezası kamu da görevlendirme cezası oldu.

HER GÜN 4 SAAT CAMİYİ BEKLİYOR
Eski Başkan Zeki Yılmazer her gün saat 12.00 ile 16.00 arası Sinop merkez Osmaniye Köyü Camisine giderek burada burada cezasını çekiyor. Yılmazer, Cami imamı Suat Balık gözetiminde 4 aydır cezasını tamamlamaya çalışıyor. İmam Suat Balık tarafından kendisine verilen görevleri yerine getiren eski Başkan Yılmazer’in cami bekleme cezası ise 7 Mayıs tarihinde sona erecek.

CEZASINI ÇEKERKEN NAMAZINI DA KILIYOR
Köyden ayrılıp kent merkezine dahi inememek dışında başka bir sıkıntısı olmadığını dile getiren Eski Belediye Başkanı Zeki Yılmazer, namaz ibadetini de cezasını çektiği cami de yerine getirdiğini söyledi. Yılmazer; “Tek üzüntüm ve sıkıntım kamu denetleme şubesi tarafından sıkı bir denetim uygulandığından Sinop şehir merkezine 10 km uzaklıkta bulunan camiden ayrılıp çok sevdiğim dostlarımın arkadaşlarımın cenazelerine gidememem, aileleri ile birlikte acılarını paylaşamamamdır “dedi.

YAPTIĞIM YATIRIMLARIN CEZASINI ÇEKİYORUM
5 yıllık belediye başkanlığı döneminde Sinop’ta tarihinde görülmemiş önemli ve güzel hizmetler yaptığını belirten Zeki Yılmazer, iyi niyetinin kurbanı olduğunu kaydetti. Cezasını çektiği suçların, Sinop’a yaptığı yatırımların cezası olarak kendisine döndüğünü belirten Yılmazer; “Bugün benim uğruna hapiste yattığım deniz dolgu alanı birkaç metre geri çekildikten sonra yeşillendirilmiş ve gezi alanına çevrilmiş durumdadır. Ve yine Usulsüzlük olduğu iddia edilen olaylardan bir örneğini verirsem; ne olmuş? Benim muhasebe birimim doğrudan temin ihale olayında 3 dosya vermesi gerekirken, 2 dosya ile bu işi yapmış. Bu doğru mu? Tabi ki değil. İdarenin başı olarak benim suçum işte burası… O da mesai arkadaşlarıma olan güvenimden ötürü kontrolü yapmamam. Mahkeme de affedersiniz ama kıvırtır suçun işinden sıyrılabilirdim. Kimsenin ekmeğinden olmasını istemedim. Evet, idarenin başı olarak yapılan usulsüzlüğü sırf işte bu nedenle ben üstlendim. Mahkeme tarafından aldığım cezaların çoğu Sinop’a hizmet için yaptığım iyi niyetli yatırımların usulsüzlük olarak nitelendirilmesinden kaynaklanıyor” diye konuştu.

SIRA PARA CEZALARINA GELİYOR
Camide bekleme cezası ardından sıranın para cezalarına geldiğini dile getiren eski Başkan Yılmazer “İnşallah 7 Mayıs tarihinde camideki kamu cezam bitecek ve ondan sonra da para cezalarım başlayacak. Sanırım geriye 5 tane para cezam kalıyor. Cezaevine girdim, kamu da görevlendirme cezası çekiyorum, para cezalarını da ödeyeceğim. Ben 2004 Yılında AK Parti’den başkanlık için aday olduğum da Sinoplu hemşerilerime Sinop için taşın altına elimizi sokacağız demiştim. Ben görev sürem içerisinde elimi de gövdemi de taşın altına soktum. Ama yinede diyorum ki memleketime canım feda olsun. 5 tane ceza almışsam bunun sadece bir tanesi şahsi cezadır. Diğerlerinin tümü Sinop’a yaptığım hizmetlerimin cezasıdır!” ifadelerini kullandı.

kaynak : halk sesi.com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17309 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.