Sinop’ta uçuruma düşen kadının cesedi çıkartıldı…

Sinop Ada Burnu mevkiinde kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden ve bulunduğu yerden çıkartılamayan kadının cesedi, uzun uğraşlar sonucu sarp kayalıklardan alınarak morga kaldırıldı. 

Sinop Ada Burnu mevkiinde henüz bilinmeyen bir nedenle kayalıklardan düşerek hayatını kaybeden kadının cesedine Cuma akşamı ulaşılmıştı.

FOTOĞRAF ÇEKEN GENÇLER FARK ETTİ
Edinilen bilgiye göre, Cuma günü saat 17.00 sıralarında Sinop Adabaşı mevkiinde Sis Düdüğü bölgesinde fotoğraf çekinmek isteyen 3 genç, kayalıkların üzerinde mavi bir spor çanta buldu. Olaydan şüphelenerek kayalıkları inceleyen gençler, yaklaşık 300 metre aşağıda bir kadının hareketsiz yattığını görerek olayı 112’ye bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ve 112 sağlık ekipleri ardından bölgeye itfaiye ve AFAD ekipleri sevk edildi.  Olay yerine gelen kurtarma ekipleri uçuruma düşen vatandaşa saatlerce ulaşmaya çalıştı. Denizden ise sahil güvenlik ve deniz polisi ekipleri çalışma yürüttü. 

CESET BULUNDUĞU GERDEN ALINAMADI, HELİKOPTER İSTENDİ
Deniz polisi ekipleri uzun süren çalışma neticesinde kayalıklardan düşen vatandaşın cesedine ulaştı. Bir kadına ait olduğu belirlenen ceset, hava ve arazi şartları ile havanın kararması nedeniyle bölgeden alınamadı. Talihsiz kadının cansız bedeni, ceset torbasına konularak muhafaza altına alınması ardından çalışmalara ara verildi ve bölgeye helikopter istendi. Ancak bölgenin helikopter için tehlikeli olduğunun bildirilmesi üzerine sabah erken saatlerde kara ve denizden tekrar çalışma başlatıldı.

ÇIKARTILAN CESET OTOPSİYE GÖNDERİLDİ
Olay yerine sevk edilen 6 kişilik kurtarma ekibi, uzun uğraşlar sonucu cesedi bulunduğu yerden alarak denizde bekleyen bota taşıdı. Botla Sinop iskelesine çıkartılan ceset, otopsi için Adli Tıp Kurumuna sevk edildi.

Bu arada bölgede bulunan ve ölen kadına ait olduğu tahmin edilen çanta içerisinde Kur’an-ı Kerim ve bir de başörtüsü olduğu öğrenildi. Çantadan çıkan kimliğe göre cesedin 57 yaşındaki Zahide Ç. adlı kişiye ait olduğu tahmin ediliyor.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17821 makale
Boyabat Gündemi