Sinop’ta pandemi tedbirli 1 Mayıs …

Sinop’ta 1 Mayıs etkinliği düzenlendi. Pandemi nedeniyle kitlesel kutlamaların yapılamadığı etkinlikte sendika üyeleri Atatürk anıtına çelenk sundu.

Sinop’ta 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla tören düzenlendi. İskele meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törende DİSK Genel İş Sendikası, KESK Sinop Şubeler Platformu, DİSK Emekliler Sendikası, Beşiktaşlılar Derneği, CHP Sinop İl Başkanlığı çelenkleri sunuldu.

Ülke genelinde uygulanan tam kapanma nedeniyle kitlesel kutlamaların yapılamadığı ve sınırlı sayıda katılımın gerçekleştiği törende çelenk sunumu sonrasında hayatlarını kaybeden emekçiler için saygı duruşunda bulunuldu. Çelenk sunumu ve saygı duruşu ardından STK’lar adına bir konuşma yapan KESK Dönem Sözcüsü SES Sinop Şube Başkanı Ayhan Çalık, yeniden meydanları dolduracakları günlerde 1 Mayıs’ı coşku içerisinde kutlamayı arzu ettiklerini söyledi.

Tüm olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin dört bir yanında 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma Günü için yan yana olduklarını belirten KESK Dönem Sözcüsü SES Sinop Şube Başkanı Ayhan Çalık, her günün 1 Mayıs her yerin 1 Mayıs olduğunu söyledi. Çalık; “On yıllardır dünya halklarına sınırsız bir emek ve doğa sömürüsü, savaşlar, ekonomik kriz, artan eşitsizlik, yoksulluk, işsizlik dışında hiçbir şey sunmayan bu düzen COVID-19 salgınıyla insanlığın geleceğini tehdit ediyor.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17852 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.