Sinop’ta Öğrenci Yurdunda Büyük Skandal!

0222

Yok artık dedirten olay Sinop’ta yaşandı. Yurtta yatılı kalan lise öğrencisini yemek aldığı sırada elektrik çarptı. Yaralı öğrenciyi hastaneye ambulans değil, arkadaşları dolmuşla getirdi.

Skandal olay iddiaya göre cumartesi günü Güzel Sanatlar Lisesi yurdunda yaşandı. Lise öğrencisi Kübra K. arkadaşları ile birlikte öğle yemeği için yurdun yemekhanesinde sıraya girdi. Yemek sırası Kübra K.’ye geldiğinde beklenmedik bir olay yaşandı. Tabldotla yemek almaya hazırlanan  talihsiz öğrenciyi yemek ünitesindeki kaçak elektrik çarptı. Çarpmanın etkisiyle öğrenci yere yığıldı. Olayın skandal boyutu ise bundan sonra yaşandı. Öğrencinin velisi Seyhan K. gazetemize yaşanan olayı şu şekilde anlattı:,

“BİLİNDİĞİ HALDE ONARILMAMIŞ”

Benim o yurtta 2 tane çocuğum yatılı olarak kalıyor. Cumartesi günü çocuklar öğle yemeği sırasında yemekhaneye inmişler. Yemekler elektrikle ısıtılıyormuş. Orada da kaçak varmış ve bu daha önceden de biliniyormuş. Fakat yaptırılmamış. Kızımı da  tabldotla yemek alırken bu kaçak akım çarpmış.

“AMBULANS ÇAĞRILMIYOR”

Aradan bir müddet sonra çocuğum ellerim yanıyor diye çığlık çığlığa bağırarak yerden kalkıyor. Büyük kızım yurdun nöbetçi öğretmeninin yanına çıkıyor ve durumu izah ediyor. Kardeşimi elektrik çarptı, hastaneye gitmemiz gerekiyor diyor. Nöbetçi öğretmen ise  siz çarşı izni yazın, gidin. Ambulans mı çağıracağım diye bağırarak masaya yumruğunu vuruyor.

“HASTANEYE DOLMUŞLA GÖTÜRÜLÜYOR”

Çocuk fenalaşıyor ve arkadaşları çarşıya giden dolmuşa bindirip çocuğu hastaneye getiriyorlar. Beni büyük kızım beni aradı ve durumu anlattı. Biz Boyabat’tan hemen yola çıkıp hastaneye geldik. Bizim geldiğimizde çocuk makinelere bağlıydı. Kalp ritminde bozulmalar vardı. Biz bu çocuğu burada bekletemeyiz sevk etmemiz gerekiyor, yoğun bakımda olması gerekiyor dediler. Samsun’da özel bir hastanede yer bulduk. Ambulansa çocuğumuz sevki yapıldı. Çocuğum şuanda yoğun bakımda. Bir ara şuurunu kaybetti sonra kendine geldi. Durumu iyiye gidiyor ama kalp ve  böbrekleri elektrik çarpmasından dolayı  hasar görmüş. Makineneler bağlı yaşıyor şu an.”

Yaşanan olay sonrasında ambulans bile çağrılma gereği duyulmadığına tepki gösteren öğrenci velisi Seyhan K. sorumlar hakkında gereğinin yapılmasını istedi.

Haber: Sinop Pusulası

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17831 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.