Sinop’ta Gizemli Evin Sırları Çözülüyor….

sinopta-gizemli-evin-sirlari-cozuluyor

Sinop’un Dibekli Köyünde ‘gizemli’ olarak tabir edilen eve ait yeni iddialar ortaya çıktı. Araştırmalarda evdeki bazı kanıtların Fethullah Gülen’i işaret ettiği ortaya çıktı. Meksikalı vatandaş Ayancık’ta ne yapıyordu? Detaylar haberde…

Sinop Merkez dibekli köyü kaz mahallesindeki bu ev için ortaya atılan iddialar yenilir yutulur cinsten değil. İddialara göre bu evde Hıristiyanlık için misyonerlik faaliyetleri yapılıyor.

Sinop’ta yıllar önce kurulu bulunan TÜRK-ABD ortak savunma üssü olan ve RADAR diye tabir edilen yerde Amerikan ordusunda görev yaptığı belirtilen Amerikalı zenci James Talior, emekli bir akademisyen olduğu ileri sürülen Mersinli Türk eşi ile birlikte Dibekli de bir arsa satın aldılar ve 2007 yılında ev yaparak buraya yerleştiler.İddialara göre Amerikan ordusundan emekli Zenci Talior, Sinop merkezine yaklaşık 15 km uzaklıktaki bu köydeki evinde zaman zaman dışarıdan gelmekte olan misafirlerini ağırlıyordu. Bu meçhul çift için ortaya sürülen iddialar ise Sinop Halksesi haber sitesi istihbarat ekibini hareket geçirdi. İddialar üzerine araştırmalarını derinleştiren haber ekibi, Emekli Amerikan askeri Talior’un yaklaşık 5 yıldır Sinop’ta görülmediğini fakat kendisi gibi emekli olan Türk eşinin ise Sinop merkezinde bulunan yine kendilerine ait olan başka bir evde yaşamını sürdürdüğünü öğrendi.

PENSİLVANYA’DAKİ EVİN ADI

Öte yandan Amerikalı şahsa ait bu evin girişinde İngilizce yazan “2007 ASHLEY” yazısı dikkat çekti. Ashley’in ise geçmişte cemaat lideri olarak bugün ise terör örgütü lideri olarak anılan Fethullah Gülen’in Amerika’da yaşamını sürdürdüğü PENSİLVANYA’da bir yerleşim merkezinin adı olduğu belirlendi. Bunun bir tesadüf mü? Yoksa bilinçli bir şekilde yazılarak bir şeyi ima edip etmediği ise gizemini koruyor.

sinop hristiyanlık

BİRDEN ORTADAN KAYBOLDULAR

Evin hemen karşısında bulunan komşu Murat Koyuncu, Mete Çağdaş’a yaptığı açıklamasında; çiftin evine ziyarete zaman zaman gelip gidenlerin olduğunu belirterek “Çok kıt Türkçesi vardı Amerikanca konuşuyordu. Sonra birden ortadan kayboldu. Yaklaşık 5 yıldır da görmüyorum ama eşini Sinop’ta merkezde kaldığını söylediler. Kendilerine ait başka evleri varmış. Şu sıralar ev boş kimseyi görmedim yakın zamanda. Hatta evin alt tarafında 15 dönüm yer var orası da onların” diyerek, komşuları hakkında anlattıklarından fazla bilgiye sahip olmadığını belirtti.

SİNOP’TA MİSYONERLİK İDDİALARI

Bazı köy sakinleri de “Yani çok manidar bir durum niçin gözden ırak Sinop’a 15 km uzaklıkta bir yerde yerleşim yaparlar üzerinde düşünülmesi gereken bir durum. Bizler de sadece duyumlar alıyorduk ziyarete gelip gidenler olduğu ve misyonerlik faaliyetlerinde bulunduklarıyla ilgili ama doğru ama yalan söylentiler böyle idi.” dediler.

MİSYONERLİK Mİ YAPILIYOR?

Haber sitesi ekibi ise daha 3 gün önce kendisinin Meksikalı olduğunu taksi şoförüne söyleyen bir şahsın Sinop’taki bir otelden çağrılan taksiye binerek sabah 6.30 da Sinop-Ayancık yolu üzerinde bulunan Şerefiye köyü yakınlarında cep telefonuna bakarak nokta inişi yaptığını belirledi.

Peki, bu şahıs kimdi? Ve sabahın köründe orada ne işi vardı?

Yaşananlar ve iddialar Sinop’ta örgütlü bir şekilde Hıristiyan misyonerliği yapıldığını akla getiriyor.

Ve yine 3-4 gün önce Asyalı oldukları belirtilen bazı şahsıların Türkçe basılmış İncil ve İncil’den alıntı sözlerden oluşan kitapları ara sokaklarda bulunan esnaflara okumaları için dağıttıkları edinilen bilgiler arasında.

sinop radar gizemli ev

DİYOJEN HAYRANLARINA SORMALI

Gazeteci-Yazar Mete Çağdaş ise bu ilginç gelişmeler için “Ben hep söylemiyor muyum? Sinop’ta Yunan, Rum ,Ermeni ve Avrupalının hizmet lobisi var diye çeşitli sosyal aktivitelerle şirin görünerek aramıza sızmaya çalışanlar bunların hizmetkarları işte… Onun için bu gelişmeleri Sinop’taki Yunanlı Diyojen hayranlarına sormak lazım. Onların dilinden de kültüründen de en iyi onlar anlar ben Muhammed ümmetiyim aklım ermez Hıristiyan işlerine “diyerek, imalı bir göndermede bulundu.

Kaynak: halksesi

 

(Visited 226 times, 1 visits today)
Boyabat Gündemi hakkında 16361 makale
Boyabat Gündemi

9 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.