Sinop’ta Cinayet Zanlısı Müebbet Aldı…

Sinop’ta 2015 yılbaşı gecesi bir çok yerinden bıçaklanarak aracında öldürülmüş TYhalde bulunan 63 yaşındaki Ahmet Yurteri cinayetinin katil zanlısı Metin S., müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

 

31 Aralık 2014 Çarşamba akşamı Sinop’ta yaşanan feci cinayet olayının üzerinden geçen 11 aya yakın zaman dilimi ardından mahkeme kararını verdi. Karar öncesi son duruşma Cuma günü Sinop Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Mahkeme heyeti cinayet davası ile ilgili karar duruşmasında tutuklu yargılanan Metin S.’yi, maktul Ahmet Yurteri’ye yönelik Canavarca Hisle İşkence Ederekcinayet_zanlisi_muebbet_aldi_h12297 Adam Öldürme eylemini gerçekleştirdiği gerekçesiyle müebbet hapis cezasına çarptırdı. Nihai karar ise yargıtay tarafından verilecek.

Son ifadelerin alınması ardından kararı Sinop Ağır Ceza Başkanı Remziye Güldür açıkladı. Metin S. mahkeme ardından, bir yıla yakın zamandır tutuklu olarak kaldığı Sinop E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Koruma Müdürlüğü’ne götürüldü.

Cinayet zanlısı maktulün kiracısıydı

Olay 2015 yılbaşı akşamı meydana gelmişti. Edinilen bilgiye göre, 31 Aralık Çarşamba günü akşam saat 17.00 sıralarında evinden ayrılan Ahmet Yurteri bir daha geri dönmemiş, durumdan şüphelenen yakınları Ahmet Yurteri’yi stat mevkisinde park edilmiş aracının içerisinde kanlar içinde bulmuştu. Korkunç cinayete kurban giden Ahmet Yurteri’nin cenazesinde yapılan ilk incelemede vücudunun bir çok yerinde bıçak yarası tespit edildi. Yurteri’nin cenazesi otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, maktule birikmiş kira borcu olduğu ileri sürülen Yurteri’nin kiracısı Metin S. çıkartıldığı nöbetçi mahkemece tutuklanarak ceza evine konulmuştu.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.