Sinop’ta Cemaat Talimatı…

parr

inop’ta resmi kurum müdürlerine  gönderilen Valilik genelgesi ile kurumlarda bulunanCemaat yapılanmasıyla ilgili bilgi ve doküman istenildiği ortaya çıktı.

Vali adına Vali yardımcısı Mehmet Yüzer tarafından gönderilen genelgede“Kurumunuzda adli ve idari soruşturma açılan, ceza alan personel sayısı ile işlemden kaldırılan dosya sayısı ile diğer bilgilerin 15 Şubat tarihine kadar valiliğimiz yazı işleri müdürlüğüne gönderilmesi rica olunur“ denildi.

Öte yandan İçişleri Bakanlığı’nın 12 Şubat 2016 tarih ve 2842 sayılı genelgesi ile Sinop Valiliği’nden bu bilgilerin istenildiği de edinilen bilgiler arasında.

SİNOP’TA 157 KİŞİNİN İFADESİ ALINDI 2 KİŞİ TUTUKLANDI

Öte yandan Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından Cemaat yapılanmasına karşı başlatılan operasyonda 157 kişinin ifadesinin alındığı bunlardan 5 kişinin tutuklandığı fakat daha sonra tutuklanan zanlıların avukatları tarafından yapılan itirazlar neticesinde üçünün denetimli serbest bırakıldığı 2 kişinin ise halen Sinop E tipi kapalı Cezaevi’nde tutukluğu olduğu öğrenildi.“Elebaşı” olarak tabir edilen 8 kişinin ise yurt dışına kaçtığı belirtildi.

Halk Sesi …

İÇHABER-2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17606 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.