Sinop’ta Bir Köy 8 Aydır Çevrim Dışı.!!!!

Köyde sabit ve gsm operatörlerinin hatları da çekmemesi nedeniyle köydeki vatandaşlar, herhangi bir hastalık, yangın ve doğal afet gibi durumlarda hiçbir yetkili makamı ulaşamıyor.

Sorunun defalarca yetkili makamlara bildirilmesine rağmen hiçbir şekilde yardım edilmediğini belirten vatandaşlar, köy olarak sahipsiz kaldıklarını belirttiler.

Köylü vatandaşlardan Mustafa Yıldız yaptığı açıklamada, 8 ay önce Türkeli – Çatalzeytin karayolu Güllüsu mevkisinde yüklenici firma tarafından perde beton yapılırken telefon hatlarını taşıyan direklerin zarar gördüğünü belirterek, “Yol inşaatını yapan ekipler, Güllüsu’daki telefon direklerine zarar vermesi nedeniyle yaklaşık 8 aydır kimse bize ulaşamıyor. Olası bir yangında yada hastalık durumunda biz bir şekilde haber verene kadar bir vatandaşımıza birşey olduğunda bunun hesabını kim verecek? Bu kadar da mı sahipsizlik olur, bu kadar da mı vurdumduymazlık olur.

 

Bir de kullanılmayan telefon faturasının borcunu ödetiyorlar. Yok böyle birşey. Bazı arkadaşlardan duyuyoruz, 1,5 seneden önce telefon hatlarının bağlanamayacağını söylüyor. Biz nasıl bir memlekette yaşıyoruz? Çoğunluğu yaşlı kesim yaşıyor bu köyde. Bu bölgelerde iş sahası yok, o yüzden gurbet ellere gidiyor çocuklarımız, ekmek parası kazanmak için. Onlar birimize birşey olduğunda kimden haber alacak, hangi şekilde haberleri olacak bizlerden? Yolumuz yapılamıyor, bu bozuk yollara alışacaksınız dediler anladık, suyumuzda sıkıntılar yaşanabileceği söylendi anladık. Bir telefon hattı da bağlanamıyor mu? Yazık, çok  yazık.” ifadelerini kullandı.

Büyüklerimizin bayramlarını bile kutlayamıyoruz

Türkeli’ne bağlı Oymayaka köyünde ailesi bulunan İstanbul’da ikamet eden gurbetçi Mustafa Yıldırım ise, “ailelerine zor şartlarda ulaştıklarını dile getirerek, “Zaten memleketimizden uzağız, büyüklerimizi bir bayramda, bir kandilde dahi arayamıyoruz. Büyüklerimize Allah gecinden versin birşey olduğunda ve ilgili yerlere bildiremediklerinden dolayı zarar gördüklerinde bize Dünya’ları da verseler bunun bir anlamı dahi olamaz. dedi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17089 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.