Sinop’ta Ak Partili Kadınlardan Kılıçdaroğlu’na Kınama….

ak-partili-kadinlardan-kilicdaroglu-na-kinama

Geçtiğimiz günlerde CHP genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için hakaret içeren sözlerle eleştirerek, tüm tepkileri üzerine çekmişti.

Tüm ülke genelinde Kemal Kılıçdaroğlu için kınama mesajları yağarken bir yenisi de Sinop Ak Parti Kadın Kolları yönetiminden geldi.

Ak Parti Sinop Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tekin Altınkök yapmış olduğu basın açıklamasında tepkisini şu sözlerle dile getirdi; “Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’nın, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Sema Ramazanoğlu hakkında sarf ettiği; ahlak ve insaftan yoksun ifadeler ülke siyasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir.

Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı’na mensup tüm kadınlar olarak bir kez daha kamuoyuna sesleniyoruz;

5 Nisan 2016 tarihinde, Milli egemenliğin sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisinin çatısı altında tüm kadınları aşağılayan bir tavırla Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı bir kadına hakaret etmiştir.

Kadına karşı cinsiyetçi ve karanlık zihniyetinin ürünü olan sözlerinden dolayı, Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanını bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

‘Karar alma mekanizmalarında ve siyasette daha çok kadın olmalı’ iddiasında bulunanların, siyasetin tam da merkezinde yer alan bir kadına yönelik sözleri kendi riyakârlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir.

Meydanlarda siyasi ahlak ve etikten bahsederken, kendi ahlak anlayışını ortaya dökmüştür.

Bizler siyaseti vatana, millete hizmet olarak gören ve millete hizmeti hak yolunda en büyük gaye edinmiş kadınlar olarak;

Şimdi zaman, hakaretini sahibine iade etme zamanıdır diyoruz.

Başta CHP’li hemcinslerimiz olmak üzere, toplumun her kesiminden kadını bu çirkin ve asla kabul edilemez hadiseye tepki göstermeye davet ediyoruz.

Biliyoruz ki bu toprakların kadınları maruz kaldıkları bu elem verici durumu hiçbir zaman unutmayacaktır. Bizler, milletin ferasetine ve vicdanına güveniyoruz.

5 Nisan 2016 tarihini partisinin tarihine kara bir leke olarak geçiren CHP Genel Başkanına; Sadece özür yetmez diyoruz. Ahlaksız sözlerinizin bedelini, hala karşılarına çıkacak yüzünüz varsa sağduyu sahibi bu millet, size demokratik bir şekilde ödetecektir” dedi.

Kaynak : Haber 57

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17853 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.