Sinop’ta 28 Şubat Darbe Lokumu…..

adsızöm

Sinop’ta, postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat süreci ve mağdurlarının hatırlanması ve unutulmaması için lokum dağıtılarak, çeşitli etkinlikler düzenlendi.  Türkiye Gençlik Vakfı Sinop İl Temsilciliği, 28 Şubat Pazar günü, ikindi namazı akabinde 28 Şubat Postmodern Darbesinin unutulmadığını ve unutulmayacağını hatırlatmak için Sinop Alaaddin Camisi çıkışında lokum dağıttı. İl Temsilcisi Fatih Özcan ve yönetim kurulu üyeleri cami çıkışı yaptığı açıklamada, tarihe kara bir leke olarak geçen 28 Şubat sürecini asla unutmayacaklarını söyledi.  ZALİMLER İÇİN YAŞASIN CEHENNEM! Özcan; “Burada bizi bir araya getiren; ömrümüzün sonuna kadar savunmamız gereken bir davamızın olmasıdır. Bugün günlerden 28 Şubat, yani ülkemizi karanlığa gömen post-modern darbenin yıl dönümü.

 

Türkiye Gençlik Vakfımızın öncülüğünde bir araya gelmemizin sebebi darbelerin tarihlerini anmak değil; artık bu ülkede topyekün, milletçe darbelerin karşısında dik duracağımızı haykırmaktır. Sinop’ta halkımızın desteği ile 27 Mayısların, 12 Eylüllerin, 28 Şubatların, 27 Nisanların ve 17-25 Aralıkların bir kez daha yaşanmaması, hiç kimsenin bir daha böyle bir alçaklığa cüret edememesi için bu tatil gününde hepimiz bir arada ve buradayız.

 

Evet, darbelere karşı hepimiz biriz ve ‘Zalimler için yaşasın cehennem!’ diyoruz. İsra suresi 81. Ayeti ise vurguluyoruz: ‘De ki Hak geldi batıl yok oldu. Şüphesiz batıl yok olucudur’. Bu ülke topraklarında ecdadın ruhuyla yeniden dirilişe geçmiş bir gençlik varken ve bu gençliği destekleyen bir halk varken Allah’ın izniyle hiç kimse darbe kelimesini ağzına dahi alamayacaktır. Diklenmeden dik duran, imanlı, ahlaklı, hoşgörülü, karakterli ve ümmet bilincine sahip bu gençlik varken bu millet yatağında rahat uyusun.  KİMSE TÜRKİYE’YE ZARAR VEREMEZ Milletin birlik ve beraberliğine göz dikenler, değil meydanlarda halka karşı tank yürütmek bu millete yan gözle dahi bakamayacaklardır. Darbeler, bu güne kadar ülkemize hiçbir şey kazandırmamış aksine çok şey kaybettirmiştir: ülkemizin ekonomisini, sanayisini, turizmini, kültürünü, milli ve manevi değerlerini çökertmiş ve hatta yok etmiştir. Darbelere güvenen insanlar, ona sığınan insanlar, demokrasiden ve milli iradeden yoksun zavallılardır.

Cumhuriyeti sözde koruyan kurumların, politikaların, Cumhuriyetin sözde savunucuları olan köşe yazarlarının destekledikleri darbeyle, ülke demokrasimiz kalıcı bir yara almıştır. Halkın parasıyla halka gözdağı vermek için tanklar yürütülmüş, dindar kesimi karalayan oyunlar ve komplolar düzenlenmiştir. Dindar insanların eğitim hakları engellenip ikna odaları kurularak insanları sindirme ve korkutma politikası güdülmüştür.

Ama artık dirilişe geçmiş bu gençler ve bu halk olduğu sürece, yani ülkenin gerçek sahipleri var olduğu müddetçe, Türkiye’ye bu güzelim cennet vatana zarar vermek isteyen hiç kimse başarıya ulaşamayacaktır. Biz ülkenin huzuru ve barışı için din, dil, ırk ve etnik ayrımcılığa geçit vermeyeceğimizi kamuoyuna duyururuz” dedi.  Bu arada etkinlikler kapsamında gün boyunca özellikle öğrencilerin 28 Şubat süreciyle ilgili bilgilendirilmesine yönelik çeşitli programlar düzenlendi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.