Sinoplu Baba FETÖ’DEN Tutuklanan Asker Oğlu İçin Adalet İstiyor….

teskere-beklerken-hapis-yatan-oglu-icin-adalet-bekliyor

Teskere beklerken FETÖ’nün yaptığı hain kalkışma nedeniyle asker olan oğlunun cezaevine girdiğini belirten baba Ahmet Aslan, yetkililere seslendi.

Aslen Türkelili olan ve yaşamlarını İstanbul’da sürdüren Aslan ailesinin, Ankara’da vatani görevini yapmakta olan oğulları 20 yaşındaki Oğuzhan Aslan, 15 Temmuz gecesi komutanlarının, “Polislere yardım edeceğiz” diyerek apar topar diğer erler ile birlikte askeri araçlara bindirilerek, sokağa çıkartılmaları sonucu FETÖ/PDY yapılanması kapsamında tutuklanarak cezaevine konuldu.

İstanbul’a yerleşerek polyester ustası olarak çalışan baba Ahmet Aslan, yaptığı açıklamada, oğlunun bir emir eri olduğunu belirterek, “Oğlum ile cezaevi ziyaretinde o gece ile ilgili görüştüm. Bana olay gecesi nereye ve niçin gittiklerini bilmediklerini fakat, kendine ve diğer onun gibi hapiste olan er arkadaşlarına verilen emirden gerçekten bir tehlikeye karşı müdahaleye gittiklerini sandıklarını söyleyerek, “Meğer bizi kendi amaçları için kullandıklarını ertesi sabah öğrendik” dedi.

Vatansever bir aile olmasaydık, oğlum askerliğini bedelli yapardı

Oğlunun teskere gününün gelip geçtiğini, fakat o mutluluğu yaşayamadıklarını belirten acılı baba Ahmet Aslan, “Biz vatansever bir aileyiz. Öyle olmasaydı benim oğlum da para ile bedelli askerlik yapardı. Benim oğlum severek, isteyerek ve gönüllü olarak askere gitti. Teskeresini alıp yuvasına dönmesini beklerken, hapiste olduğu haberi ile yıkıldık, kahrolduk. Oysa benim oğlum bir emir eri, yani bir rütbesiz asker. Komutanı ne emir ederse onu yapmakla yükümlü. O hain darbe girişimi gecesi de oğluma ve arkadaşlarına komutanları, “Bir ciddi saldırı girişimi var polise yardım edeceğiz” diyerek, araçlara binmeleri emrini vermişler ve olup bitenden haberi olmayan o masum oğlum ve arkadaşlarını sokağa çıkartarak vatandaşlarla karşı karşıya getirmişlerdir.” dedi.

Tek isteğimiz biran önce mahkemeye çıkartılmaları

Oğlu, Oğuzhan Aslan’ın suçsuz olduğuna yürekten inandığını belirten baba Ahmet Aslan, “Bizim tek isteğimiz var o da oğlumuzun biran önce mahkemeye hakim huzuruna çıkartılmasıdır. Annesi ve kardeşleri yani tüm aile olarak oğlumuzun teskeresi ile birlikte yuvasına dönmesini çok arzuluyoruz. Mahkemeye çıkartılmadan aylardır hapiste tutuluyor. Gitmediğim, çalmadığım kapı kalmadı herkesten yardım istedim, sesimizin duyurulması için. Medyada suskun bu konuyu hiç gündeme getirmiyorlar. Oysa bu çok önemli bir konu. Oğlum bir asker. Kendisine verilen emirleri sorgulayamayacak, kanunlara uygun mu aykırı mı bilebilecek konumda değildir.” diyerekten, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’dan bu soruna çözüm getirmeleri talebinde bulundu.

Hemşehrileri emekli Paşa Ak Parti Milletvekili de sözünde durmadı

Baba Ahmet Aslan Türkelili hemşehrileri olan emekli paşa AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’a da giderek, bu konuyu anlattıklarını, onun da kendilerine hak verdiğini ve bu konuyla ilgili girişimlerde bulunacağı sözü verdiğini ama sözünde durmadığını belirterek, “Ziyaretimiz esnasında bizimle çok iyi ilgilendi sağ olsun. Fakat girişimde bulunma sözü vermesine rağmen hiçbir girişimde bulunmaması beni ve ailemi üzdü. Oysa o bir asker, emekli paşa. Ordudaki emir komuta zincirini en iyi bilen kişilerden biri. Oğlumun masum olduğuna o da inanıyor ama mecliste bir milletvekili olarak bu konuda hiçbir girişimde bulunmuyor. Oğlum aylardır hiçbir suçu yokken hapiste yatıyor. Benim oğlum kimseyi öldürmedi, yaralamadı, darp etmedi sadece komutanının emirlerini yerine getirdi. Öyle ise bütün erler emirlere uyduğu için suçlu mu oluyor?” diye konuştu.

Kaynak ; Türleli Sesi

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.