Sinop Yepaş Yeni Binasına Taşındı……

yepas-yeni-binasina-tasindi_2

Daha önce YEDAŞ İl Koordinatörlüğü hizmet binası ile Sinop Belediye binasının yanında bulunan YEDAŞ arıza bakım merkezi içinde oluşturulan büroda abonelik ve tahsilat işlerini yapan YEPAŞ artık kendi binasında hizmet vermeye başladı.

Hakimiyet Caddesin de bulunan Toralıoğlu Apartmanında ki binasına taşınan YEPAŞ artık vatandaşların rahat ulaşabileceği bir noktada bulunuyor.

Binanın giriş katında vatandaşlara hizmet sunacak olan YEPAŞ’ta fatura ödemelerinin yanında yeni abonelik işlemleri de yapılacak.

Konu ile ilgili YEPAŞ Sinop İl Müdürü Ahmet Ekiz yaptığı açıklamada;”1 Mart 2016 tarihinde YEPAŞ Sinop İl Müdürü olarak Sinop’a atanmış bulunmaktayım. Daha önce Boyabat işletmesinde işletme şefi olarak görev yapmaktaydım. Sinop YEPAŞ İl Müdürlüğü, daha önce YEDAŞ’la beraber özel idare işhanı binasında görev yapmaktaydı.

5 Eylül tarihinde şuanda ki yeni hizmet binasına taşınmış bulunmaktayız. YEPAŞ İl Müdürlüğü olarak fatura tahsilatı, abone perakende satış sözleşmeleri, serbest tüketici müşterileri hizmet vererek görevimizi yerine getirmekteyiz. 1 Ocak 2013 itibariyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararı ile YEDAŞ ve YEPAŞ olarak mevzuat gereği ayrılmış bulunmaktayız. 2013 tarihinde sistem ayrılmasından sonra YEDAŞ dağıtım bölümü genellikle yatırım arıza işleriyle iştigal etmektedir.

 

YEPAŞ olarak müşterilere sunmuş olduğumuz fatura tahsilatları perakende satış sözleşmeleri, serbest tüketici aboneleri sözleşmeleri gibi işleri yapmaktayız. Bu işleri yaparken Sinop Merkez de 14 ilçelerde 10 olmak üzere toplam 24 personelle çalışmaktayız. Merkez ve ilçelerimiz de en kolay ödeme noktaları bulunmaktadır.

Vatandaşlarımız ve abonelerimiz en kolay noktalarda fatura bedellerini ne yazıyor ise ilave ücret ödemeden faturalarını kolaylıkla ödeyebilirler. Şuanda altını çizmek istediğimiz konular genel olarak bunlardır.” dedi.

Kaynak : Haber 57…

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.