Sinop Sakarya Caddesinde Alt Yapı Çalışmaları Tamamlandı, İlk Beton Döküldü..!!!

beton3

Sinop Belediye Başkanlığı tarafından hayata geçirilen Sakarya Caddesi yayalaştırma projesi çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yer döşeme çalışmalarına başlandı.
Sinop Belediye Başkanlığı tarafından projesi tamamlanarak ihalesi yapılan ve 2 milyon liraya mal olacak Sakarya Caddesi yayalaştırma projesi tüm hızıyla devam ediyor. Eylül ayı itibari ile start alan proje kapsamında, alt yapı çalışmalarının tamamlanması ile birlikte yer döşeme çalışmalarına başlandı.

Projesi, mali hazırlıkları yapılarak ihalesi tamamlanan ve içerisinde oturma alanları, yeşil alanlar, şehir içi taşımacılık yapan dolmuş ve otobüsler için durak cepleri, hareketli dubalar ile ayrılmış yaya ve tek şeritli araç yolu, ışıklandırmalar, yeni yer döşemeleri yer alan Sakarya caddesi yayalaştırma projesi Eylül ayı başı itibari ile start aldı. Uzun süredir çeşitli anketler, bilgilendirme toplantıları, malzeme ve inşa malzemelerinin seçimi, mali hazırlıkları ve ihale süreçleri ile geçen zamanın ardından başlanan Sakarya caddesi yayalaştırma projesi ile birlikte Sinop’un çehresinin güzelleştirilmesi planlanıyor. Büyük bir hızla devam eden çalışmalarda YEDAŞ, Telekom, Doğalgaz, Su ve Kanalizasyon alt yapı çalışmalarının tamamlanmasının ardından yer döşeme çalışmaları start aldı.

Kaynak ; vitrin haber

Sinop sıcak haber
Servet Göksu

beton1 beton2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17060 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.