Sinop Kestane Festivali’inde izdiham!……..

fess18

SİNDEF’in Esenler Belediyesi ile birlikte organize ettiği Sinop Kestane Festivali’nde izdiham yaşandı. Esenler meydanında ücretsiz dağıtılan kestaneyi almak isteyen vatandaşlar uzun kuyruk oluşturdu. 20 bin paket pişmiş kestanenin dağıtıldığı festivalde Esenler halkı kestaneye doydu.

Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF), Esenler Belediyesi işbirliği ile Esenler Dörtyol meydanında ‘Kestane Festivali’ düzenledi. Binlerce vatandaşın katıldığı festivalde vatandaşlara yaklaşık 20 bin paket pişmiş kestane dağıtıldı. Kestane alabilmek için sıraya giren vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

AK Parti İstanbul Milletvekilleri Şirin Ünal ve Ahmet Hamdi Çamlı, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu ve SİNDEF Genel Başkanı Engin Kırmızıgül tezgahın başına geçerek vatandaşlara kestane dağıttı.

Kestane ile yapılan yöresel lezzetlerin de sunumunun gerçekleştiği festivalde vatandaşlar kestaneye doydu.

SİNDEF Genel Başkanı Engin Kırmızıgül, Sinop Kestane Festivali’nin anısına Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu’ya Sinop için özel olarak tasarlanmış gemi maketi hediye etti.

Festivalde sahne alan Halk Oyunları Ekibi sergiledikleri yöreye ait oyunları ile, Sinoplu sanatçılar da seslendirdikleri yöresel şarkılarla vatandaşlara eğlenceli bir gün yaşattı.

 

fess01 fess02 fess03 fess04 fess05 fess06 fess07 fess08 fess09 fess10 fess11 fess12 fess13 fess14 fess15 fess16 fess17

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.