Sinop Devlet Hastanesinde İlk Anjiyo Başarıyla Gerçekleştirildi…..

Sinop Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Atatürk Devlet Hastanesinde ilk Anjiyo başarılı bir şekilde gerçekleştirildi. Uzm. Dr. Emre Aruğ Aslan ve Uzm. Dr. Atike Nazlı Akciğer tarafından gerçekleştirilen Anjiyo Sinoplular için de umut oldu.

Sinop Atatürk Devlet Hastanesine göğüs ağrısı şikayeti ile Kardiyoloji Polikliniğine başvuran Salih Zurnacı Sinop’ta gerçekleşen ilk Anjiyo hastası oldu. Uzm. Dr. Emre Aruğ Aslan, ilk hastaları olan Salih Zurnacı’nın (49) göğüs ağrısı şikayeti ile Polikliniğimize geldiğini, hastaya yapılan tetkiklerin ve efor testinin pozitif çıkması üzerine Anjiyo yapılmasına karar verildiğini söyledi.

İlk gerçekleştirilen anjiyonun başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi, ve hastanın durumunun iyi olmasından mutluluk duyan Uzm. Dr. Emre Aruğ Aslan ve Uzm. Dr. Atike Nazlı Akciğer zamanla anjiyo tedavilerinin burada yapılacağını ve kalp hastaları için ellerinden geleceğini yapacaklarını dile getirdiler. Genç Uzman Doktorların bu konuda hevesli oldukları da gözlerden kaçmadı. Genç Doktorların yaklaşık iki yıldır Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde hizmet verdikleri öğrenildi.

Genel Sekreter Op. Dr. Alper Delier; Sağlık Tesislerimize başvuran hastalara her türlü sağlık hizmetini vermeyi hedeflediklerini belirtti. Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte çevre illere Anjiyo yaptırmak için Sağlık Tesisimizden il dışına yapılan sevklerin de büyük bir oranda azalacağını dile getiren Delier “Anjiyografi Ünitesinin İlimiz ve hepimiz için hayırlı olmasını dilerim. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözleri bitirdi.

 

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.