Sinop Cumhuriyet Başsavcı Ozan Kaya tarafından gazetemize açıklama yapıldı…

savcilik-tan-aciklama-geldi

Sinop yerel medyasını birkaç gündür meşgul eden “Paralel yapılanma” adı altında yapılan haberler ile ilgili olarak Sinop Cumhuriyet Başsavcı Ozan Kaya tarafından gazetemize açıklama yapıldı.

İlimizde son günlerde kamuoyunu meşgul eden “Paralel yapılanma” adı altında yer alan operasyon, sorgulanma ve tutuklanma ile ilgili haberlerin gerçekliği ve konu ile ilgili resmi bilgilerine başvurduğumuz Ozan Kaya konu ile ilgili açıklamada bulundu.

Kaya, “Çıkan haberlerle ilgili gazetenizin şuana kadar olan tavrını takdir ediyorum. Konuyla ilgili bir basın açıklaması zamanı geldiğinde kamuoyuyla paylaşılacaktır. İnsanların masumiyet karinesinin zedelenmemesi ve basın ahlakını göz önünde bulundurursak bugüne kadar çıkan haberlerin görev bilinciyle uyuşması gerekir. İnsanların karalanmaması, zedelenmemesi önemli şeydir. Bu tip soruşturmalarda maalesef masum insanlar sorumsuz gazeteciler yüzünden karalanıyor. Kesin bir bilgi verilmeden yapılan haberlere itibar etmeyiniz. Tekrar söylüyorum zamanı geldiğinde konuyla ilgili resmi açıklama tarafımızdan yapılacaktır.” dedi.

Haber 57

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.