Sinop Barosu’ndan ‘Patlama’ Açıklaması

boro


Sinop Baro Başkanı Av. Hicran Kandemir, “Ülkemizin, terörün olağan kabul edildiği, ölümlerin sıradanlaştırılıp sadece rakamlarla ifade edildiği bir ülke olmaması için her bir bireyin üstüne düşen görevi yapması zorunludur” dedi.

Baro binasında basın toplantısı düzenleyen Av. Hicran Kandemir, “Bilindiği üzere 10 Ekim Cumartesi günü Ankara‘da alçakça bir saldırı neticesi katliam gerçekleşmiş ve çok sayıda yurttaşımız yaşamını yitirmiş, çok sayıda yurttaşımızda yaralanmıştır. Cumhuriyet tarihimizin bu en büyük terör eylemi ile sadece barış isteyen vatandaşlarımız hedef alınmıştır. Ölenlerin arasında meslektaşlarımızın da bulunması acımızı, üzüntümüzü, öfkemizi daha da arttırmaktadır. Yaşamını yitiren yurttaşlarımıza rahmet, yaralılara şifa dileriz. 11 Ekim ve 12 Ekim tarihlerinde ise şehit haberleriyle acımız katlanarak artmıştır. Her gün yeni acılarla sınanmaktayız. Ülkemizin, terörün olağan kabul edildiği, ölümlerin sıradanlaştırılıp sadece rakamlarla ifade edildiği bir ülke olmaması için her bir bireyin üstüne düşen görevi yapması zorunludur” diye konuştu.

Sinop Barosu olarak, her kim tarafından, ne amaçla ve kime karşı olursa olsun terörün her türlüsünün karşısında olduklarını belirten Kandemir, “Faillerin en kısa sürede yakalanması, ayrıca eylemin önlenmesinde ihmali olanların tespit edilerek aleyhlerinde yasal soruşturmanın başlatılması için yetkilileri göreve davet ediyoruz” şeklinde konuştu. – SİNOP

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17815 makale
Boyabat Gündemi

2 yorum

  1. As I am looking at your writing, casino online I regret being unable to do outdoor activities due to Corona 19, and I miss my old daily life. If you also miss the daily life of those days, would you please visit my site once? My site is a site where I post about photos and daily life when I was free.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.