Sinop AK Parti İl Başkanlığı “Engelsiz Türkiye İçin Evet” Yemeği Düzenledi

21 Mart Down Sendromlular Farkındalık Günü etkinliği kapsamında Sinop Öğretmenevinde AK Parti Sinop İl Başkanlığı tarafından “Engelsiz Türkiye İçin Evet Yemeği” programı düzenlendi.

Programa Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü ve eşi Sibel Çöpcü, Sinop Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Soysal, Sinop Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tekin Altınkök, Ak Parti Sinop Sosyal İşler Başkanı Nilgün Şahin Korkan, Down sendromlu çocuklar ve aileleri katıldı.

“Hiçbir engel aşılamaz değildir, yeter ki engel gönüllerde olmasın.” diyenAK Parti Sinop Sosyal İşler Başkanı Nilgün Şahin Korkan şunları söyledi; “Bizler farkındayız ki görme engelli kardeşim gönül gözü ile her şeyi görüyor, işitme engelli kardeşim yüreğinden çıkan işaretlerle bize her şeyi ifade ediyor, bedensel engelli kardeşim gönlünde, zihninde yok ettiği engel ile hiçbir engel tanımadan nice başarılara imza atıyor.


Biz bu bilinçle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyonu ve talimatıyla daha davamızın tohumlarının ekmeye başladığımız ilk yıl bu dava engelli kardeşlerimiz olmadan olmaz dedik ve 3 Aralık 2001 yılında Engelli Koordinasyon Merkezimizi kurduk. Engelli vatandaşlarımız için erişilebilir olmayı en önemli ayrıcalıklarımızdan biri olarak görüyoruz. Engelli Koordinasyon Merkezimizin ve gönüllerimizin kapılarını sizler için sonuna kadar açtık. Sizlerin yaşadığı her türlü sıkıntıda yanınızda olmak bizim boynumuzun borcu. Bu amaçla hamd olsun bugün 81 il ve 970 ilçe teşkilatımızda sizler için telefon, faks ve internet üzerinden birebir hizmet veriyoruz. Sizleri bu merkezlerimize her zaman davet ediyoruz.”

AK Parti bugüne kadar ne yaptıysa ispatlarıyla, delilleriyle ortada. Onlar konuştu, AK Parti yaptı diyen AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü ise ; “AK Parti olarak iktidara geldiğimiz ilk günden bu yana engellilerimize “pozitif ayrımcılık” ilkesiyle yaklaştık. Özellikle 2005 yılında çıkardığımız Engelliler Kanunu bu alanda çığır açmıştır. Bu kanunla eğitimden bakım hizmetlerine, istihdamdan ayrımcılığın önlenmesine kadar sizleri ilgilendiren pek çok konuda iyileştirme gerçekleştirdik. Sizleri sosyal hizmetlere erişimine mani olan bürokratik engellerin kaldırılması, engelli vatandaşlarımıza ilk defa evde bakım ve evde sağlık hizmetlerinin sunulması, engellilerimizin eğitimde fırsat eşitliğine kavuşması gibi hizmetler, bu yöndeki çalışmalarımızın yalnızca bir kısmıdır.

“ Bakın 4 gün önce Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın katılımıyla kahramanlık destanı şehri Çanakkale’de dünyanın en uzun köprüsünün temeli atıldı, hamd olsun. Milletine âşık bir lider ve liderine âşık bir millet ile inşallah ülkemiz daha çok ilk’lere, en’lere imza atmaya devam edecek.

Şimdi ise sıra en önemli ilk’e geldi kıymetli kardeşlerim, şimdi sıra ülkemizin gittiği bu kutlu yolda önünü daha da açacak bir sistem değişikliğine geldi.

Bu değişiklik hem öyle 3-5 aylık bir konuşmanın ürünü de değil, bu değişiklik yılların ürünü, milletine hizmet düşüncesinden başka amacı olmayan gelmiş geçmiş tüm devlet adamlarının hayali. İşte bu sistemin adı Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi.

Şimdi sıra ayağımıza dolanan parlamenter sistemden kurtulmaya geldi.

Vesayet engelini, demokrasi engelini, milli iradenin önüne konan engeli kaldırmaya geldi.

Bizler istiyoruz ki istikrar sürsün, milletimizin gerçek iradesi yönetime yansısın, gençlerimizin sözü siyasette daha fazla yer bulsun.

Bu yüzden milletvekili sayımızı 600’e çıkartalım diyoruz, seçilme yaşını 18’e indirelim diyoruz, çift başlıklı değil tek başlıklı bir yönetim olsun diyoruz.

Yasama, yürütme ve yargının kuvvetler ayrılığı ilkesi ile her birim kendi alanında hızlı ve etkili kararlar alabilsin istiyoruz.

Vesayet sisteminin tamamen tasfiye edildiği güçlü bir yürütme ve güçlü bir yasama için KARARIMIZ EVET, TABİKİ EVET diyoruz.

Hepimiz çok iyi hatırlıyoruz ve asla unutturmayacağız değerli kardeşlerim. Çok değil yaklaşık 9 ay kadar önce dış mihrakların maşası haline gelmiş hain FETÖ kirli vesayet odaklarının da desteği ile bir darbe girişiminde bulundu. Hamd olsun milletimiz içindeki vatan aşkı, istiklal ve istikbal sevdası ile tanklara, F16’lara karşı geldi, mücadele etti ve hamd olsun onları yerle bir etti. Bu mücadele öyle kutlu bir destan yazıldı ki;

15 Temmuz’un o karanlık gecesinde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokaklara dökülerek vatanın muhafaza ve müdafaasında destan yazan kahramanların arasında engelli kardeşlerimiz de vardı.

Vatan, bayrak sevgisi o gecede hiçbir engel tanımadı. Burada bir kez daha vatanın müdafaası için tüm engelleri bir kenara bırakan kardeşlerimize ve aziz milletimize şükranlarımızı sunuyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

Unutmayalım ki KARARIMIZ EVET mücadelesi milletimizin bekası için bir Çanakkale’nin, bir 15 Temmuz’un yansımasıdır. Bu mücadelelerin kayıtsız, şartsız milletin iradesiyle taçlandırılmasıdır.

Bu duygu ve düşüncelerimle sizleri saygıyla selamlıyor, vatanımız için, milletimiz için, çocuklarımızın, gençlerimizin aydınlık geleceği için, engelsiz Türkiye için hepinizi 16 Nisan’da sandıklara koşup EVET demeye davet ediyor ve sandıktan KARARIMIZ EVET çıkacağına gönülden inanıyorum.
Bizim kararımız belli Engelsiz Türkiye İçin EVET!!!” dedi.

Kaynak : Haber 57

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.