Sinop 57. Alay Vefa Yürüyüşüyle, Şehitlerine Vefasını Gösterdi…

57. Alay şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerini anmak, onları yad etmek için her yıl düzenlenen “57. Alay Vefa Yürüyüşü”, 25 Nisan 2017 Salı günü gerçekleştirildi.

 

Gençlik ve Spor Bakanlığının Çanakkale Savaşlarında kahramanlıklarıyla destanlaşan 57. Alay Şehitleri başta olmak üzere Çanakkale Şehitlerini anmak, onları yad etmek için her yıl düzenlediği “57. Alay Vefa Yürüyüşü” tüm Türkiye ile birlikte Sinop’ta da gençler ve Sinop halkının katılımı ile 25 Nisan 2017 salı günü sabah namazıyla başlayan Valilik önünde toplanılarak Şehitliğe yürüyüş geçekleştirilmesi ve ardından dua edilmesiyle son bulan programla gerçekleştirildi.

 

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Sinop Gençlik Merkezi bünyesinde gerçekleştirilen program Alâeddin Camiinde Sabah Namazı ve Çanakkale konulu vaaz ile başladı. Yürüyüşe katılmak için gelenlere Şehitlerimizin anısına yarma çorbası ikram edildi.

 

Valilik önünden başlayan ‘’57. Alay Vefa Yürüyüşü’’ kurum amirleri, okul müdürleri, değerli protokol, halkımız ve gençlerimizin katılımlarıyla Sinop Şehitliğine gerçekleştirildi. Sinop Şehitliğinde Kur’an-ı Kerim tilaveti ve şehitlerimiz için yapılan duanın ardından program sona erdi. Asımın nesli Bir Ölüp Bin Diriliz‬ dedi.. 81 il tek yürek şehitlerini unutmadı ve unutmayacak…

Kaynak ; Sinop Sıcak Haber

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.