SICAK Haber ; Çöp İşi Durağana Sardı, Başkan Kılıçaslan’dan Açıklama Geldi….

Durağan ilçesinde muhalefetin eleştirdiği çöp haberi ile ilgili Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, açıklamalarda bulundu. Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, yapılan haberin kasıtlı olduğunu söyledi. 

Durağan ilçesinde yerel bir gazetede Durağan’ın çöp sorunu ile ilgili yayınlanan haberle haber hakkında aıklamalarda bulunan Durağan Belediye Başkanı Ahmet KILIÇASLAN, yapılan haberin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 

Başkan KILIÇASLAN, yaptığı açıklamada: “Sinop Belediyesi’nin sorununun muhalefet kanadı ile Durağan Belediyesini haber yaparak konunun saptırılması isteniyor. Bu sorun 2014 yılında başlamadı, ilçemizin çöple ilgili yıllardır sorunları var. Bizde istiyoruz ki bu sorunu hemen çözelim. 2014 Yerel Seçimlerinde verdiğimiz vaadler arasında yer alan Katı Atık Düzenli depolama Tesisi için göreve geldiğimizde girişimlerde bulunmuştuk.

Durağan, Boyabat, Saraydüzü Belediyesi olarak Birlik kurularak üç ilçenin çöplerinin toplanacağı ortak Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapılması için proje çalışması gerçekleştirdik. BDS Birliği tarafından yürütülen proje İller bankasınca revize projesi yapım aşamasındadır. Projeler tamamlandıktan sonra inşaat ihalesine geçilerek, akabinde işletme planlarına uygun bir şekilde tesis faaliyetine başlayacaktır. Bu projenin hayat bulması ile üç belediyenin sorunu ortadan kalkmış olacak.”dedi.

Otomatik alternatif metin yok.

 

Otomatik alternatif metin yok.

MEVCUT ALAN

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, açık hava ve doğa

 

Görüntünün olası içeriği: bulut, gökyüzü, dağ, açık hava ve doğa

 

Boyabat Gündemi hakkında 16620 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.