SICAK Haber ; Boyabat’ta “YEPAŞ” İmalat Sanayisine Verdiği Sözü Tutamadı….

YEPAŞ; “Verdiğimiz sözü yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.”

İyi ki Söz Verdiniz…

1,9 milyona yakın abonelik sözleşmesi kapsamında elektrik tüketimi yapan yaklaşık olarak 3 milyon kişinin elektrik tedarikçisi konumundaki YEPAŞ (Yeşilırmak Elektrik Perakende Satış A.Ş.), müşteri memnuniyeti odaklı bir anlayış ile elektrik enerjisini; kaliteli, güvenilir, sürekli ve uygun fiyatlı bir şekilde sunmayı kendisine misyon edindiğini belirtmektedir.

Fakat bununla birlikte 25.10.2017 Çarşamba günü Boyabat Ticater ve Sanayi Odasından YEPAŞ  satış ve pazarlama temsilcileri tarafından yer  talep edilerek düzenlenen toplantıda, sözleşme ile taahhüt altına aldıkları imalat sektörü için yapılan %3,5 lik indirimli sözleşmeleri tek taraflı olarak feshettiklerini bildirdiler.

YEPAŞ’ın Kurumsal Değerlerinden(*) bazıları;

İtibar – İtibarımızı her şeyin önünde tutar, hiçbir maddi menfaate feda etmeyiz.

Müşteri Memnuniyeti – Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini sürekli daha iyi anlamaya çalışır, bizimle çalışmaktan memnuniyet duymalarını amaçlarız.

Azim – Çalışkanız. Kararlıyız. Verdiğimiz sözü yerine getirmek için üstün gayret gösteririz.

Kendi kurumsal değerlerine muhalif olarak ani şekilde yapılan bu fesih işlemi sanayiciler üzerinde şok etkisi yarattı. Girdi maliyetlerinin yükselmesinin kendilerini böyle bir karar almak durumunda bıraktığını belirten satış ve pazarlama temsilcisi Serrem ÖZDEMİR, 2018 yılında oluşacak fiyatlar için herhangi bir öngörüde bulunmanın şuan için mümkün olmadığını belirterek ulusal fiyat üzerinden yeniden sözleşme yapabileceklerini ifade etti.

Boyabat imalat sanayisinin lokomotifi durumunda bulunan tuğla üreticilerimiz artan maliyetler, döviz kurundaki dalgalanmalar ve mazot fiyatlarının halihazırda sektör için kendilerini zorlayan maliyet kalemleri olduğunu, bunların üstüne bir de elektrik fiyatlarındaki artışın rekabet edebilirlik anlamında şartları çok daha elverişsiz hale getireceğini ifade ettiler.

YEPAŞ’ın herhangi bir yasal yaptırım olmadan tek taraflı olarak sözleşmelerini feshetmesinin etik olmadığını belirten sanayiciler, mağdur olduklarını söyleyerek toplantıdan beklentileri karşılanmadan ayrılmak durumunda kaldılar. Sanayicinin bu durumun ise çalışan binlerce işçiye nasıl yansıyacağı ise ayrı bir merak konusu oldu

Bilgi Kaynaklar: www.yesilirmakepas.com

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com – Davut Koçyiğit

 

Boyabat Gündemi hakkında 16621 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.