SICAK Haber ; Boyabat’ta Öğrencilerden Atatürk Anısına Resim Sergisi….

 

09 Kasım 2017 Perşembe günü saat 14.00’te okulun spor salonunda gerçekleşen serginin açılışına Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve daire amirleri katıldı.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 79. ölüm yıl dönümü münasebetiyle öğrenciler tarafından bir ayda oluşturulan ’10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma’ konulu resim sergisinin açılışı öncesinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

 

Okul öğrencisi Arzu Meral’in sunucukuğunu yaptığı sergi programında açış konuşmasını Görsel Sanatlar Öğretmeni Şebnem İnan yaptı. İnan konuşmasında, “Atatürk Haftası kapsamında gerçekleştirdiğimiz Atatür konulu stilizasyon sergimize hoş geldiniz.

 

Bizi bugünlere getiren Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran ve bu uğurda canını feda etmeyi göze almış olan Mustafa Kemal Atatürk’ü öğrencilerimizin kalemi ve bakış açısıyla anlatmaya çalıştık. Katılımlarınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ederim.” dedi.

 

Şebnem İnan’ın ardından Okul Müdürü Numan Karamustafaoğlu bir konuşma yaptı. Karamustafaoğlu konuşmasında: “Konuşmama başlamadan önce, geçtiğimiz Perşembe akşamı, bizi yasa boğan vefat haberini öğrendiğimiz, 11/A sınıfı öğrencimiz Özgür Yılmaz’a  Allah’tan rahmet, başta kederli ailesi olmak üzere tüm yakınlarına, öğrencilerime ve mesai arkadaşlarıma başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun inşallah.

 

Şehit Ersoy Gürsu Anadolu Lisesi olarak akademik başarıya çok önem veriyoruz ve bu konuda en üst düzeyde çaba harcamaktayız, harcayacağız. Bütün bu akademik çalışmaların yanında öğrencilerimizi sosyal ve kültürel oarak da geliştirmek eğitimin olmazsa olmazıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Yüksek uygarlığın merdiveni sanattır’ sözünden de anlaşılacağı gibi sanatı ve sanatçıyı her zaman destekleyecek ve öğrencilerimizi bu yönde teşvik etmeye devam edeceğiz.

 

Bu serginin hazırlanmasında emeği olan başta Görsel Sanatlar Öğretmenimiz Şebnem İnan olmak üzere tüm arkadaşlarıma ve öğrencilerime ve ayrıca bizden hiçbir zaman desteklerini esirgemeyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Osman Özkan’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Tüm misafirlerimize de katılımları için teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerine yer verdi.

 

Karamustafaoğlu’nun konuşmasının ardından sergiye çalışmalarıyla katkıda bulunan öğrencilere katılım belgeleri; Boyabat Kaymakamı Faith Aksoy, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve İlçe Emniyet Müdürü Yusuf Gül tarafından takdim edildi.

 

Belge takdiminin ardından serginin kurdelesi kesilerek açılışı gerçekleştirildi.

Öğrenci velilerinin de katıldığı sergide canlı performan gösterisi yapıldı. Öğrenciler stilizasyon tekniğiyle konukların önünde Atatürk portresini yaparak büyük alkış aldı.

 

Sergideki bütün eserleri inceleyen protokol üyeleri öğrencileri ve öğretmenleri Şebnem İnan’ı tebrik etti.

 

Çekilen hatıra fotoğrafının ardından program sona erdi.

Kaynak ; Boyabat Manşet.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.