SICAK Haber ; Boyabat Belediyesinin Kalitesi Belgelendi….

Belediye Hizmetleri kalite yapılandırma çalışmalarını başarıyla tamamlayan Boyabat Belediyesi ISO 9001:2008 Kalite Belgesi’ni aldı.

Belediye Hizmetleri ile ilgili kalite belgesi almak için Boyabat Belediyesin’de bir yıl boyunca yürütülen çalışmalar TCS Belgelendirme tarafından denetlenmiş ve uygulamakta olduğu kalite yönetim sisteminin ISO 9001:2008 standardına uymakta olduğu gözlenmiştir.

Belge başvurusuyla ilgili bir yıllık dönemi değerlendiren Belediye Başkanı Şefik Çakıcı şunları söyledi; “Çağın gereksinimlerine uygun olarak daha kaliteli hizmet vermek, kalite yönetim standardını dünyada kabul gören, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin etkin olarak uygulanması, vatandaş beklentilerini ve memnuniyetinin artırılması için 2016 yılında
Boyabat Belediyesi olarak çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar kapsamında mevcut durum değerlendirmesi yapıldı. Kapsamlı bir çalışmanın ardından Boyabat Belediyesi ISO 9001:2008 Belediye Hizmetleri Kalite Belgesi almaya hak kazandı” dedi.

Başkan Çakıcı, “Boyabat Belediyesi’nin bu belgeyi elde etmesiyle birlikte hizmet standardında kalitenin artacağına inancımız sonsuzdur. Hizmetlerimizi uluslararası standartta, etkin ve kaliteli bir anlayış içerisinde yürüteceğiz. ISO 9001:2008 Belediye Hizmetleri Kalite Yönetim Sistemleri Standardı Belgesi ile vatandaşa sunduğumuz hizmet kalitesini taçlandıracağız” diye konuştu.

 

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.