SICAK Haber ; Başkan Ali Çöpçü’den, Başkan Baki Ergül’e seslendi; ‘ Sana bir ay süre, yapmazsan ben yaparım’…

AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, Sinop Belediyesi tarafından denize çöp döküldüğü iddialarına ilişkin, “Farklı şekillerde polemik yaratılarak bu işin üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz.” dedi. ( Kenan Türkseven – Anadolu Ajansı )

Sinop’taki çevre katliamının ardından Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’ün düzenlediği basın toplantısında kendisinine ‘ Vizyonsuz’ diyen AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü’ye ağır eleştirilerde bulunmasının ardından,  AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü’de basın toplantısı düzenleyerek Ergül’e cevap verdi. Ali Çöpçü Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’e seslenerek; ; ‘ Sana bir ay süre, orada temizlik yapmazsan, oradaki çöpleri temizlemezsen ben ben temizlerim’ dedi

 

VİZYONSUZ DEDİM, MİSYONSUZ DA ÇIKTI!

Düzenlediği basın toplantısında Sinop’ta çevre katliamı yapıldığını yenileyerek, ‘ Ben Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’e ‘ Vizyonsuz‘ dedim, ama kendisi ‘ Misyonsuzda‘ çıktı. Çevre katliamı bütün kanıtları ve görüntüleri ile ortadadır. Şahsıma saldırarak bu işin üstünü örtmeye çalışıyor. Kendisinin yerel gazetelere verdiği demeçte, ‘ Sinop Belediyesi o bölgeye çöp dökmüyor’ diyor, ancak görüntü ve fotoğraflara bakıldığında çevre katliamı ortadadır.

 

KONUYU FARKLI ALANLARA ÇEKEREK ÜSTÜNÜ KAPATMAYA ÇALIŞIYOR

Ali Çöpçü, konunun farklı alanlara çekilerek üzerinin kapatılmasına asla müsaade etmeyeceklerini ifade ederek, şunları söyledi;

“Farklı şekillerde polemik yaratılarak bu işin üstünün kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Sayın Belediye başkanına tek bir sorumuz var, belediye olarak denize çöp döktünüz mü, dökmediniz mi? Eğer dökmedik diyorsanız belediyeye bakanlık tarafından neden idari para cezası kesildi? Neden Sinop Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunuldu? Biz konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz.

Şimdi belediyeye 10-15 günlük bir süre veriyoruz. Eğer oradaki çöpler bu zaman zarfında toplanmazsa teşkilat olarak elimize eldiven, ayağımıza çizme giyeceğiz ve orayı temizleyeceğiz.”

Çöpçü, hükümet olarak Sinop Belediyesinin kentte yaptığı ve kendilerinden destek istediği tüm projelere gerekli katkıyı sunduklarını belirterek, bundan sonra da destek vermeye hazır olduklarını anlattı.

ÇÖZEMİYORUM DİYORSA BİZ ÇÖZMEYE HAZIRIZ

“Eğer Belediye başkanı ‘Bu çöp işini çözemiyorum, kanalizasyon işini çözemiyorum, yolları yapamıyorum’ diyorsa ve destek istiyorsa hazırız.” diyen Çöpçü, “Ancak vizyon, misyon gibi gereksiz tartışmalarla sorunların üzerinin kapatılmasına izin vermeyeceğiz. Evet yine söylüyorum, Sakarya Caddesi üzerinde yapılan projeyi gördük. Burayı beğenmedim. Bir vizyonsuzluk söz konusu.” ifadesini kullandı.

SEN YAPMAZSAN BEN YAPARIM

AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül’e seslenerek; ‘ Oradaki çöpleri temizlemen için sana bir ay süre veriyorum, eğer sen yapmazsan, çizmeleri giyer ben yaparım, Parti teşkilatım, bütün sivil toplum kuruluşları ve halkımızla birlikte oraya girer ellerimizle temizleriz’ dedi.

Kaynak ; AJANS Sinop

SİNOP BELEDİYESİNİN ÇÖP ATILMADIĞI DEDİĞİ O SAHİL

 

Boyabat Gündemi hakkında 16650 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.