Şehit Uzman Çavuş Sadık Aparangil İçin Köyünde Mevlid Okutuldu..

sehit14

Hakkari Yüksekova’da şehit düşen Uzman Çavuş Sadık Aparangil için doğduğu Boyabat Köprücek Köyü’nde Mevlid okutuldu

Köprücek Köyü Camii’nde okutulan Mevlude gelen vatandaşlar camiye sığmadılar, vatandaşların büyük bir bölümü cami avlusu ve dışında hazırlanan yerlerde mevliti dinleyip duaya katıldılar. Mevlit sonrası tüm misafirlere yemek, mevlid şekeri ve şehit helvası ikram edildi.

Mevlide şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, Sinop Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İlçe Garnizon Komutanı Erdal Uçar, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop İl Kültür ve Turizm Müdürü Hikmet Tosun, Sinop Şehit ve Gazi Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Mehmet Özgen ile çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, basına yaptığı açıklamasında :

“Acımızı, şehidimizi Boyabat ve Türk halkı olarak bağrımıza bastık. Bizler şehitlerimizin manevi miraslarına sahip çıkmak adına üzerimize düşen bütün görevleri yapmaya hazırız. Onlar bizler için en kutsal varlığı canlarını vermiştir. Şehitlerimizin hatıralarını yaşatmak manevi varlıklarını yaşatmak için ne yapsak azdır. Vatan ve bayrak sevgimizle ne yapabilirsek o kadar da onların maneviyatına hizmet etmiş oluruz. Bizlerin şehit ailelerine, eşlerine çocuklarına sahip çıkma görevlerimiz vardır, Türk milleti şehitlerini bağrına basıyor, sahip çıkıyor.

Ne mutlu bizlere ki uğruna şehit olacağımız Türkiye Cumhuriyeti devletimiz var, ülkesi için can veren bu değerli şehitlerimiz olduğu müddetçe ne bölünürüz ne de sırtımız yere gelir. Allah onlardan razı olsun. Uzaktan yakından şehidimize sahip çıkan herkese kalbi şükranlarımı arz ediyorum. İnşallah bir daha şehit haberleri almayız. Ülkemize dirlik, düzen, barış, sevgi diliyorum. Bütün şehitlerimizin manevi huzurunda saygı ve hürmetle eğiliyorum.” dedi

Şehit Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in babası Recep Aparangil :

“Acı da olsa takdiri ilahi diyoruz, vatanımızı seviyoruz, vatanımız sağ olsun. Bu acılı günümüzde bizi yalnız bırakmayan başta sayın Sinop Valimiz Yasemin Özata Çetinkaya, Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney, komutanlarımız , tüm resmi ve sivil kuruluşlarımızın temsilcileri ve görevlileri, uzaktan ve yakından gelip başsağlığı dileyen, cenaze töreni ve mevlidimize katılan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor Allah razı olsunlar diliyorum. Allah kimseye böyle acılar yaşatmasın ” dedi.

sehit01 sehit02 sehit03 sehit04 sehit05 sehit09 sehit08 sehit07 sehit06 sehit10 sehit11 sehit12 sehit13

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.