Şehit Aparangil’in Şehadet Belgesi Ailesine Teslim Edildi..

sehit_aparangilin_sehadet_belgesi_ailesine_teslim_edildi_h12568

Geçtiğimiz Kasım ayında Hakkari’deteröristlerle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil’in şehadet belgesi ailesine teslim edildi.

 

Geçtiğimiz Kasım ayında Hakkari Yüksekova bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada 35 yaşındaki 3 çocuk babası Sinoplu Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil şehit olmuştu. Sinoplu şehit için Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak tarafından imzalanarak İl Jandarma Komutanlığına ulaştırılan Şehadet Belgesi Şehidin Boyabat İlçesi Köprücek Köyünde yaşayan anne ve babasına teslim edildi.

 

Beraberindeki İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Jandarma Albay Şefaattin Serten, İl Emniyet Müdürü Yusuf Biner, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Melih Keleş ile birlikte şehidin baba evine giden Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya, burada şehit ailesine bir kez daha taziyelerini ileterek Piyade Uzman Çavuş Sadık Aparangil adına düzenlenen şehadet belgesini şehidin anne ve babasına teslim etti.
Kaynak: Vitrin
b(888)
Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.