Sarıağaççayı-Yeşilyurt Platformu Üyelerinden Bir Dizi Ziyaret….

Boyabat Sarıağaççayı ve Yeşilyurt Köyleri, Köy İhtiyar Heyetleri, STK Temsilcileri ve Memurlarında oluşturulan bir platform üzerinden her ay toplantı tertip edilerek biraraya geliyorlar.

Her iki köyün ihtiyaç ve sıkıntılarının masaya yatırılıp çözüm yollarının tartışıldığı bu toplantılara katılım, uygun salon olmaması sebebiyle henüz az kişi ile sınırlı tutulmaktadır.

Platform üyeleri yaptıkları açıklamada;
Köy İstişare Heyeti tabir ettiğimiz bu platform, şimdiye dek üç toplantı gerçekleştirdi ve dördüncüsü Haziran Ayı’nda. Önemli fikir ve atılımlara daha şimdiden yol açan platform, oluşturduğu temsil komitesi ilçe kurumlarımızı ziyaretle başladı. Platform, varlığını duyurmak suretiyle, amacı halka hizmet etmek olan kurumlarımızı, halkımızın taleplerinden yana, daha etkin hizmete davet ve teşvik etmek, gerektiğinde baskı oluşturmak amacını taşımaktadır. Platform Temsil Heyeti, kaymakamlık makamından başlayarak kurum ziyaretleri gerçekleştirdiler. Kaymakam Sn. Fatih Aksoy, Nüfus Müdürü Sn. Ramazan Kuru, Ak Parti İlçe Başkanı Sn. Ferhat Yıldız, Belediye Başkanı Sn. Şefik Çakıcı makamlarında ziyaret edildiler. Memnuniyetle karşılanan ziyaretlerimizde, platformun gayesi kısaca özetlendi ve kurumlarımızın desteği talep edildi. Böyle bir oluşuma ihtiyaç duymamızın gerekçeleri de, usulünce belirtildi. Her iki köyümüzün nüfus yoğunluğunun muhtarlık şartlarını hayli zorladığı dikkate alındığında, hizmetlere daha hızlı ve etkin ulaşmak noktasında, köyümüz ihtiyar heyeti ile birlikte hareket ederek, bir sinerji oluşturmak amaçlanmıştır. İki muhtarımızla birlikte toplam on kişiden oluşan temsil heyeti ziyaretlerine devam edecektir”denildi.

Boyabat Bülteni Olarak Platform Üyelerine Çalışmalarında Başarılar Diliyoruz.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17052 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.