Saraydüzü Tepe Köyün’den Şehit Er Şakir Elkovan Kabri Başında Anıldı….

şehit2

 

1998 yılında şehadete erişen Saraydüzü-Tepeköy’lü Şehit Şakir ELKOVAN bugün kabri başında düzünlenen program ile yâd edildi. Programa aziz şehidimizin babası Sayın Mehmet ELKOVAN, Saraydüzü Kaymakamı Sayın Yusuf ÖZBEY, Garnizon Komutanı Sayın Süleyman ÖZCAN, Belediye Başkanı Sayın Hasan PEKER, daire amirleri, İl Genel Meclis Üyesi Sayın ALİ ORHANOĞLU, asker ve polislerimiz ve vatandaşlarımız katıldı.

 

İlçe Müftülüğü personeli tarafından şehidimizin kabri başında Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, İlçe Müftüsü Sayın Mehmet SÜSÜN’ün yaptığı dua ile devam etti. Akabinde şehidimizin babası Mehmet ELKOVAN programa katılanlara teşekkür etti. Daha sonra , Saraydüzü Kaymakamı Sayın Yusuf ÖZBEY programa katılanlara hitap ederek; “Üç ayların başlangıcı olan bu özel günde şehidimizin kabri başında böyle bir anma programı ile bulunmanın huzurunu yaşadığımı ifade etmeliyim.

 

Şehidimizin babası Sayın Mehmet ELKOVAN ağabey kendi imkanları ile şehidimize yaraşır bir kabristan yapmış. Geçtiğimiz aylarda yaptığımız ziyaretlerde mevcut alanda toprak kayması olduğunu fark ettik, Kaymakamlığımız ve Tepeköy Muhtarlığımızın katkılarıyla perde beton uygulaması ile destekleyerek, çevre düzenlemesi yaptık.

Tabii tüm bunlar aziz şehidimize vefanın bir gereği. Aynı zamanda önemli bir zaman diliminde bulunduğumuz için İlçe Müftülüğümüz tarafından böylesine güzel bir anma programı düzenlendi. Ben şehidimiz Şakir ELKOVAN’a ve cümle şehitlerimize bir kez daha rahmet diliyorum. Devletimize, milletimize, askerimize ve polisimize güç ve kuvvet diliyorum.” dedi.

Program daha sonra Tepeköy Muhtarlığımızın şehidimizin onuruna verdiği öğle yemeği ile devam etti. Programın bundan sonraki kısmına Sinop Milletvekili Sayın Nazım MAVİŞ katıldı. Vatandaşlarımızın sorun ve ihtiyaçlarını dinleyerek, sohbet imkanı buldu.

şehit1 şehit4 şehit3

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17615 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.