Samsun’da ‘Paralel Yapı’ Operasyonunda 8 Şüpheli Adliyede…

parr

Samsun‘da ‘paralel yapı’ operasyonunda gözaltına alınan 3’ü kadın 10 kişiden 8’i adliyeye sevk edildi, 2 şüpheli ise ifadelerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

yönelik operasyon düzenlendi. Paralel yapıyla bağlantılı olduğu iddiasıyla pansiyon olarak gösterilen ancak öğrenci yurdu olarak çalıştırılan 3 yere eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda H.Y. (56), Z.B. (57), T.Ç. (56), Y.Ö. (47), C.A. (60), F.S. (30), E.H. (30), S.Ş. (27), A.B. (24) ve A.H. (29) örgüt propagandası yapmak ve örgüte eleman temin etmek suçlarından gözaltına alındı.

Şüphelilere ait 6 ev ve 4 işyerinde yapılan aramalarda öğrencilere imzalatılan 131 senet, himmet belgeleri ve toplantılarına çağırdıkları çok sayıda esnafın listeleri ele geçirilip 10 bilgisayara da el konuldu. Polisin yaptığı soruşturmada Z.B ve H.Y. örgütün Samsun‘daki yurtlardan sorumlu oldukları, 3 kadının ise yurtlardaki toplantıları tertipleyip örgüte eleman temin etmekte görevli oldukları, yurtlarda kalan ve toplantıya katılmayan öğrencilere baskı uyguladıkları belirtildi. Emniyet Müdürlüğü‘ndeki ifadelerin ardından F.S. ve E.G. savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. 8 şüpheli ise sorgularının ardından bugün adliyeye sevk edildi.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17815 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.