Samsun Kültür Varlıkları Koruma Bölge Müdürlüğü,Boyabat’ta İnceleme Yaptı…

küll13

 

Boyabat Belediyesinin talebi üzerine İlçemizdeki tarihi dokuya dikkat çekmek amacıyla bugün yapıldı.

149. toplantıya Kültür Varlıkları Kurul Başkanı İbrahim Hakkı Özer, Samsun Kültür Varlıkları Koruma Bölge Müdürü Menderes Alan ve teknik heyeti ile Belediyece yapılması planlanan projelerin görüşülerek kararların alınacağı kurul toplantısı Kalebağı Tesisleri’nde Boyabat Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ve Belediye imar personellerininde katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Toplantı öncesi kurul ve teknik heyet İnönü ortaokulu, Şeker pancarı, Kaya Cami, Orta Çarşı, Beyazıt Cami, Kasaplar Çarşısı, Ekin Pazarı, Çay Yolu ve Kırkkızlar’da incelemelerde bulundu.

Başkan Çakıcı açıklamasında şu ifadelere yer verdi. Bölge turizmine önemli katkı sağlayacak olan projelerimiz için destek istenildi. Bu bağlamda somut kültürümüzün gün yüzüne çıkartılması, toplumda tarihi eserler konusunda farkındalık oluşturulması, mevcut tarihi eserlerin bir sonraki kuşaklara korunarak aktarılması en önemli görevlerimizdendir.

BİZİM İÇİN BAŞKA BOYABAT YOK. Kurulun tüm değerli üyelerine davetimizi kırmayıp toplantılarını ilçemizde yaptıkları için teşekkür ediyorum dedi.

küll01 küll02 küll03 küll04 küll05 küll06 küll07 küll08 küll09 küll10 küll11 küll12

 

Boyabat Gündemi hakkında 18411 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.