Pendik Sinoplular Gecesi’nde hüzün yaşandı….

10325781_449785711884543_828449402240501921_n

Pendik Belediyesi ve Pendik Sinoplular Derneği’nin birlikte düzenlediği “Sinoplular Gecesi’nde” TRT Sanatçısı Merve Kayacan, Ozan Öztürk ve İzzet Aydın sahne aldı. Sinop yöresi halk oyunları gösterisinin de yapıldığı hemşehri dernekleri programı davetliler tarafından büyük beğeni aldı. Ancak, başkent Ankara’da meydana gelen menfur terör olayı geceye katılanları bir anda hüzne boğdu.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde Pazar günü gerçekleşen hemşehri dernekleri programına Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı, SİNDEF Genel Başkan Vekili Yılmaz Örenci,  Pendik Sinoplular Derneği Başkanı Hasan Demir ve Sinoplular katıldı.

Sinoplular Gecesi’nde Pendik Belediye Başkanı Salih Kenan Şahin, SİYAD Genel Başkanı Keramettin Arpacı ve Pendik Sinoplular Derneği Başkanı Hasan Demir selamlama konuşması yaptı.

SİYAD Genel Başkanı Arpacı konuşmasında, “Pendik belediye başkanımız bu gece ülkemizin en mutlu insanlarını ilçesinde ağırlıyor. Sinoplulara her yerde sahip çıkılmasını, kaderlerine bırakılmamasını arzuluyoruz. Değerli başkanım, Sinoplu vefakardır; cefakardır. Vatanına son derece bağlıdır. Yokluğu bilir; aza kanaat eder. Ufak şeylerle mutlu olur. Konuşurken samimiyetini ortaya koyar. Hemşerilerim kendileri için bir şeyler talep edeceği zaman yüzleri kızaran naif insanlardır. Onun için Sinoplulara bu akşam olduğu gibi her zaman sahip çıkılmasının gerekliliğine inanıyoruz. Sizler sahip çıkarsanız, bir istekleri olduğunda imkanlarınız ölçüsünde karşılarsanız, zamanı geldiğinde de onlar da size sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından sahneye çıkan Sinoplu TRT Sanatçısı Merve Kayacan, bir saate varan sahne programında repertuarından 14 eser okuyarak üstün performans sergiledi. Zaman zaman izleyicileri koltuklarından kaldırıp oynamalarını sağladı.

Sahneye gelen sunucunun Ankara’da bir terör saldırısı olduğu haberini vermesiyle, salondaki coşkunun yerini derin bir sessizlik ve hüzün aldı.

Diğer sanatçılar Ozan Öztürk ve İzzet Aydın birer eser okuyarak programı yarıda keserek sahneden ayrıldılar.

Pendik Sinoplular Derneği Başkanı Hasan DEMİR, “bizlere yakışan şey ne ise bizde onu yapacağız, programı burada üzülerek sonlandırıyoruz. Katılan tüm misafirlerimize teşekkür ederim “ diyerek Sinoplular gecesini sonlandırdı.

 

haberakasya.com

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.