Paralel Yapı Operasyonu Giderek Genişliyor, Tutuklu sayısı 4’e çıktı!…

tutuklu_1

Sinop’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)” yönelik soruşturma devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda çok sayıda kişi gözaltına alınarak ifadeleri alınmış ve 1’i esnaf 1’i öğrenci 2 kişi tutuklanmıştı.
Önceki gün ise gözaltına alınarak Emniyetteki ifadeleri sonrası Sinop Adliyesi’nde Hakim karşısına çıkartılan 1’i esnaf 1’i Kamu Kurumu Personeli iki kişinin daha tutuklandığı öğrenildi.

Sabah erken saatlerde yapılan operasyonlarda paralel yapıyla bağlantıları olduğu gerekçesiyle bir çok kişinin evinde ve işyerinde aramalar yapılırken, çok sayıda kişinin gözaltına alındığı iddia ediliyor.

Defterdar Selbest Bırakıldı

Sinop Defterdarı M. Emin Narta da önceki gün soruşturma kapsamında gözaltına alınmış, Emniyetteki ifadesi sonrası Sinop Adliyesine sevk edilmişti. Sinop Defterdarı M. Emin Narta’nın ifadesi sonrası selbest bırakıldığı öğrenildi.

Giresun’da İfade Verdi!

Sinop Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan operasyonda AK parti Sinop eski il Genel Meclis Başkanı iş adamı Uğur Giresun’un da ifadesine başvurulduğu ve daha sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

Yetkililerden konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, kişi sayısıyla ilgili net bir bilgiye ulaşılamadı.

Haber: A. Fatih YILMAZ

Kaynak: B.Karadeniz..

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18401 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.