Oynatmaya Az Kaldı, Doktorum Nerede? Gerze Devlet Hastanesinde doktor sıkıntısı bitmiyor….

13062306_606580759495560_2831302917070668022_n

Açıldığı günden bu yana bir türlü çözülemeyen personel sıkıntısı artık Gerzelileri isyan noktasına getirdi.

Şu anda bile sadece 2 uzman ve 2 pratisyen doktorun görev yaptığı hastane (! ), ne yazık ki yıllardır doktor sıkıntısıyla boğuşuyor. Muayene olmak için zaten sadece 2 tane uzman doktorun çalıştığı hastaneye giden vatandaşlar, onların da nöbet izninde olduğunu öğrenince derdine derman bulamadan geri dönüyor.

Acil nöbeti tutan pratisyen hekim sayısının yeterli olmaması nedeniyle nöbete girmek zorunda kalan uzman doktorlar da asli görevlerini yapmakta bir hayli zorlanıyor. Hastanede yatarak tedavi görmesi gereken hastaların takibini yapamayacak olmasından dolayı da bir sevk kurumu gibi çalışmak zorunda kalıyor.

Binanın üzerinde koskoca Gerze Devlet Hastanesi yazmasına rağmen, kadrosundaki sadece bir dahiliye ve bir genel cerrahi uzmanıyla kurumsal olarak bir poliklinikten öteye geçemiyor.

Yıllar önce Sinop’ta üst düzey bir sağlık yöneticisinin “Sinop’a 40 Km mesafede bir devlet hastanesinin işi ne?” dediği hatırlanacak olursa, hastanenin kapatılması için özellikle mi Gerzelilerin bu konuda mağdur edildiği ayrı bir soru olarak önümüzde duruyor.

Gerze Halkı bu soruya yetkililerden acilen cevap bekliyorken, biz de Gerze Gündem Haber olarak olayın takipçisi olmaya devam edeceğiz.
Alıntı : Gerze Gündem Haber Sayın Millet Vekillerim ;
Nazım Maviş & Barış Karadeniz
Ne olacak bu durumun Akıbeti ?

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17614 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.