Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Sinop’ta….

_baaa1

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretler ve açılışlarda bulunmak üzere Sinop’a geldi.

23 Haziran Perşembe günü Ankara’dan havayolu ile Sinop’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş Sinop Protokolü tarafından havaalanında çiçeklerle karşılandı.

Bakan Eroğlu,  ilk olarak saat 17.45’de Sinop Valisi Dr. Yasemin Özata Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti ve ardından basın mensupları ile bir araya geldi.

Bakan burada 99 Milyon Tl değerinde ki 12 tesisin Sinop’a hayırlı olması dileğiyle yeni yeni yatırımlarında müjdesini verdi.

Bakan yapmış olduğu açıklamada Sinop son 13 yılda 7 Milyar TL’lik dev bir yatırım aldığını bu yatırımların yine devam edeceğini kaydederek Gerze’ye yapılan yatırımları ise şu şekilde sıraladı.

Temeli Atılacak Tesisler

Gerze İçme suyu İsale Hattı (33 Km isale hattı ile Gerze ilçesi deposuna iletilecektir. Tamamlandığında 2037 yılına kadar gerekli olan yıllık 2,5 milyon metreküp su sağlanmış olacaktır.)

Müteferrik Taşkın Koruma Tesisleri

Gerze İlçe Merkezinin Gürleyik (Gerze) Deresi Taşkınlardan Korunması

Açılışı Yapılacak Tesisler

Gerze Mahmuttırı ve Yaykıl Köyleri arazisi İkmali (2.Kısım) Taşkın Koruma

99.000.000 TL’ye Mal Olacak Tesislerde

Gerze ve Türkeli ilçelerine yılda 5 Milyon metreküp içme suyu sağlanacak

2016 yılında Gerze İlçesinde Gerze Orman İşletme Müdürlüğü Kurulacak diyerek İşletme Müdürlüğü ile ilgili kararı bakanlar kurulunun verdiğini ve kendisinin bizzat bu konuyla ilgili talimat verdiğini muhtemelen bir hafta içinde bakanlar kurulundan bu kararında çıkmış olacağını müjdeledi.

_baaa2

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17324 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.