“Mutlu Şehir”in çocukları, sahipsiz hayvanların yanında….

Türkeli Sahipsiz Hayvanlar İçin Yaşam ve Özgürlük Derneği Başkanı Ayşe Özdemir, yaklaşık üç yıldır sokak hayvanlarını koruma amaçlı yaptıkları çalışmalarla öğrencilerin sokak hayvanlara bakış açılarının değiştiğini belirterek, hayvanların aç kalmaması ve korunması için öğrencilerin kendilerine ulaşarak yapılan desteklerle güzel hizmetler yapıldığını söyledi.

Özdemir, “Anadolu Lisesi’nde öğrenim gören öğrencilerimiz, sokak hayvanlarının kalabileceği kulübeler yapmak için bize ulaştılar. Biz de ilçe esnaflarımız tarafından kulübe için malzeme temin ederek öğrencilerimize teslim ettik. Öğrencilerimiz, sokak hayvanlarının kalabileceği 4 adet kulübe yaptılar, aynı zamanda da köpek maması temin ettiler.

Emek veren öğrencilerimize ve malzemeleri karşılıksız temin eden esnaflarımız Bayram Çetin ve Gökhan Göksu’ya teşekkür ederim.” dedi.

Son günlerde hayvanlara artan şiddetin olduğu bu günlerde öğrencilerimizin yaptıkları davranışlardan ötürü mutluluk duyduğunu belirten Özdemir, “Yine Cumhuriyet Ortaokulu’nda okuyan iki küçük ama kocaman yürekli Livanur Bayrak ve İklimnur Özçelik adlı öğrencilerimiz, kendi aralarında para toplamışlar.

Bize gelerek ‘Köpeklerin haline çok üzülüyoruz. Onlara mama almak istiyoruz ama nasıl alacağız bilemedik.’ diyerek, kendi aralarında topladıkları bir miktar parayı bize teslim ettiler. O an gözyaşlarımı tutamadım, kocaman yürekli kızlarımızın yaptıkları karşısında. Öğrencilerimizin kendi aralarında topladıkları parayla köpek maması temin ederek, sokak hayvanlarını besledik.” dedi.

Destek veren tüm kurum ve esnaflara teşekkür eden Özdemir, “Bizlere destek olan kurumlarımıza, esnaflarımıza, duyarlı insanlarımıza çok çok teşekkür ediyorum. Bu canları Allah yaratmış, bize emanet. Bize düşen de emanete en iyi şekilde sahip çıkmaktır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak ; Türlesi Sesi

Share
Boyabat Gündemi hakkında 18194 makale
Boyabat Gündemi

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.