MHP Sinop Milletvekili Adayı Adem Çilek : “Kirli Ellerinizi Eğitimcilerden Uzak Tutunuz!”

ademçilik4

Geçtiğimiz günlerde Durağan İlçesinde, Durağan Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığı öncülüğünde tüm öğretmenler ve okul müdürlerini kapsayacak biçimde kahvaltılı toplantı düzenlendi.

Bu toplantıya AKP Sinop Milletvekili Adayı Nazım Maviş’in de katılarak, burada siyaset yapmasına  MHP Sinop İl Teşkilatı tepki gösterdi.

MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir, MHP Sinop Milletvekili Adayı Adem Çilek, parti teşkilatı ve basın mensuplarının hazır bulunduğu toplantıda MHP Sinop İl Başkanı Ceyhan Demir şunları söyledi: “7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimi sonucunda oluşan parlamento yapısı tek başına bir siyasi partinin iktidar olmasına imkân vermemiştir.

Bu seçimlerde vatandaş AKP’nin tek başına iktidarına son vermiştir.  Türk Milletinin siyasi partilere verdiği uzlaşma ve birlikte yönetme mesajı, siyasi ikbal kaygısı ve hesap verme korkusuyla görmezden gelinmiş ve ülke yeniden seçim sürecine sokulmuştur.

Bu sürece girilmesinde sorumluluk kime aittir, millet tarafından bilinmektedir. Seçim kararı, terörün tırmandığı, sözde özerklik ilanlarıyla devlet otoritesinin zaafa uğratıldığı, sokak çatışmalarının yaşandığı, özel güvenlik bölgeleri ve sokağa çıkma yasaklarının ilan edildiği, can güvenliği ve seçim güvenliğinin tehdit altında olduğu bir ortamda alınmıştır.

Şartlar ne olursa olsun, gücünü Türk Milletinden alan MHP 01 Kasım 2015 seçimlerinde de milletimizin takdir ve teveccühüne mazhar olacaktır. Türk milletinin milli iktidar hasreti mutlaka sona erecektir.”dedi.

Biz Türkiye’nin önüne aydınlık ufuklar açarak, ülkemizi ve milletimizi güvenli bir geleceğe taşımaya kararlıyız diyen Demir şöyle devam etti: “MHP, Türk Milletine milli, manevi ve insani açılardan seslenen, sevgiyi, adaleti, özgürlüğü, barışı ve güven içinde bir gelişimi amaçlayan Türk Milliyetçiliği anlayışına sahiptir.

MHP reformist bir anlayışla uygulayacağı politika ve projeler ile

­*Ekonomide toparlanma ve canlanmayı,

*Devlet ve yönetimde onarım ve yeniden yapılanmayı,

*Uluslararası düzeyde saygınlık ve sözü dinlenir olmayı,

*Karşılıklı güveni esas alan vatandaş odaklı bir yönetimi,

*Adaletine inanılır bir yargı sistemini,

*Devlet ve toplum hayatında ahlak ve kaliteyi,

*Terörün son bulduğu ve asayişin sağlandığı güvenlikli bir yaşamı,

*Temel hak ve özgürlüklerin teminat altına alındığı, hukukun üstünlüğüne dayalı, demokratik bir düzeni mutlaka tesis edecektir.

MHP, demokratik olgunluk ve uzlaşı kültürünün egemen olduğu, dışlayıcı ve ötekileştirici söylem ve üslubun törpülendiği, Türkiye’nin milli ve manevi değerlerinin ortak payda olarak kabul edildiği bir siyaset anlayışını hâkim kılacaktır.

Bunun için,

*Milli ve manevi değerlerin yıpratıldığına inananları,

*Cumhuriyetin temel değerlerinin aşındığını düşünenleri,

*Yolsuzluk, usulsüzlük, istirmar ve aldatma düzeninden bizar olanları,

*Siyasi vesayetin yaşamın her alanına hükmetmesinden kaygı duyanları,

*Siyasetin bütün devlet kurumlarına, özelliklede okullara girmesinden rahatsız olanları,

*Adına çözüm süreci dedikleri, bize göre ise çözülme ve ihanet süreci olan, AKP-PKK-HDP ortak projesini yırtıp tarihin çöplüğüne atmak isteyenleri,

*Kutuplaşmaya, kaosa, kavgaya ve karanlığa son vermek, yoksulluğu,  yolsuzluğu ve yasakları ortadan kaldırmak için,

*Türkiye’nin kırılan onurunu, kaybolan huzurunu, yok olan kardeşliğini, çürüyen değerlerini, bozulan ekonomisini onarmak için,

*Refah ve mutluluk, hak ve adalet, güçlü bir demokrasi, barış içinde bir hayat, ahlaklı bir kalkınma için,

Ülkenin geleceğine oy ver

Sloganıyla MHP’ye oy vermeye davet ediyoruz.

Gayret bizden, destek milletimizden,taktir Cenab-I Allahtan dır.”dedi.

Ardından MHP Sinop Milletvekili Adayı Adem Çilek konuşma yaptı.Çilek ise yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Kamu alanında devlet kurumları hiç bu kadar yozlaştırılmadı.Durağan’da yapılan toplantıda ilk önce benim olmam gerekiyordu.Çünkü ben Türkiye’deki eğitimcilerin ve yöneticilerin oluşturduğu bir gurubun genel başkanlığını Ankara’da yapıyorum.Sinop’ta da üyelerimiz var.İkincisi Milli Eğitim Bakanlığı teşkilatından istifa ederek gelmişim.Akademik kimliğimiz var ve eğitimciyim sonuna kadar.Burada bu toplantının eğitimcilerle moral ve motivasyon toplantısı olmadığı açıktır.Bunun hesabını kaymakam muhakkak verecektir.İki elim yakasında olacaktır.Kirli ellerinizi eğitimcilerden uzak tutunuz.Eğer bu süreç devam ederse eğitimciler arasındaki gruplaşma öğrencilere kadar yansıyacaktır.Biz öğretmenleri gruplaştırırsanız öğretmenlerde öğrencileri gruplaştıracaktır.”dedi.

ademçilik3ademçilik2ademçilik1ademçilik5

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17831 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.