Memleketi için yaptı devlete bağışladı…

Geçtiğimiz gün Sinop‘a özel hastane müjdesi veren Sinoplu hayırsever iş adamı Hüseyin Yüksek, daha önce de Gerze ilçesinde büyük ihtiyaç olan diyaliz merkezi, aile sağlığı merkezi ve ana okulu yaptırarak devlete bağışladı.

Modern Diyaliz Merkezi
Yüksek’in ilk büyük bağışı 2011 yılında gerçekleşti. Hüseyin Yüksek Gerze Devlet Hastanesine merhum annesi adına modern bir diyaliz ünitesi kazandırdı. 10 yataklı Fatma Yüksek Diyaliz Merkezinde, kabul ve dinlenme alanının yanında, kadın ve erkek hastalar için ayrı soyunma ve giyinme bölümleri de mevcut. Ünitede ayrıca su sistemi odası, HBS AG (+) ve HVC (+) hastalar için iki adet izole oda ve acil bakım tedavi odası ve engelli lavabo ve tuvaletleri bulunuyor. Diyaliz ünitesinde yatak bazına 7 metrekare düşecek şekilde diyaliz alanları planlandı.

Aile Sağlığı Merkezi
Diyaliz merkezinin üzerinden henüz bir yıl bile geçmeden Yüksek, ilçesi için önemli bir hizmete daha imza attı. Yüksek, Gerze’nin en yoğun nüfusuna sahip olan 19 Mayıs Mahallesinde mülkiyeti kendisine ait yeri restore ettirerek aile hekimlerinin hizmetine sundu. 5 bin 400 kişinin ikamet ettiği 19 Mayıs Mahallesi Yabangülü Sokak’ ta hizmete açılan 2 Nolu Aile Sağlığı Merkezi, düzenlenen görkemli bir törenle 2022 Ağustos ayında hizmete girdi.

İlçeye modern anaokulu
Aile sağlığı Merkezinin açılışından iki ay sonra iş adamı Hüseyin Yüksek, bu kez de ilçesine bir anaokulu kazandırdı. Gerzeli hayırsever İş İnsanı Hüseyin Yüksek, annesi Fatma Yüksek’ in ismini verdiği anaokulunu tamamladı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etti. Törenle teslimi gerçekleştirilen 6 derslikli 300 öğrenci kapasiteli Fatma Yüksek Anaokulunda, minik öğrenciler geleceğe hazırlanıyor.

Hüseyin Yüksek son olarak da geçtiğimiz günlerde Sinop’a özel hastane müjdesini verdi.

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17089 makale
Boyabat Gündemi