Kur-anı Kerimi En Güzel Okuyanlar Birincileri Ödüllerini Aldı…

????????????????????????????????????

 

Sinop İl Müftülüğüne bağlı Kur’an kursları arasında “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışması yapıldı.
Sinop il genelinde bulunan Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı Kur’an Kurslarında okuyan öğrenciler arasında kız-erkek 18 yaş altı ve 18 yaş üstü olmak üzere iki kategoride “Kur’an-ı Kerim’i Yüzünden Güzel Okuma” yarışması gerçekleştirildi.
İlçelerin kendi bünyelerinde bulunan Kur’an Kursları arasında yaptıkları yarışmalar sonucu belirlenen ilçe birincilerinin de katıldığı il finali yarışması İl Müftülüğünde tamamlandı.
İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci başkanlığında, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Hüseyin Konukçu ve İl Vaizi Ünal Koca ‘danoluşan komisyon karşısında Güzel Kur’an-ı Kerimimizi en güzel şekilde okumak için yarışan kurs öğrencileri heyecanlı anlar yaşadılar.
Yarışmaların komisyon başkanlığını yürüten İl Müftü Yardımcısı Mehmet İzci ,burada yaptığı konuşmasında ‘sizler ilçelerinizde birinci olmuş ve il finaline katılmak üzere buraya kadar gelmişsiniz. İstisnasız hepiniz birincisiniz ancak kurallar gereği bir birinci belirlememiz gerekiyor. Kur’an-ı kerimi bundan sonra hayatınızdan hiç çıkarmayın, çok okuyun. Zira Kuran okunan evde, beldede hayır ve bereket artar. Okuduğunuzla kalmayın, okuduğunuzu anlamaya ve yaşamaya gayret edin. Sizleri, hocalarınızı ve özellikle sizleri bu yola teşvik eden ailelerinizi tebrik ediyor, teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.
Yapılan yarışmalar sonunda 18 yaş altı Kur’an kursları arasında il birinciliğini Boyabat Müftülüğüne bağlı Kur’an kurslarından katılan kızlarda Zehra Betül Kır, erkeklerde ise Nurullah Gömeç kazandılar.
Aynı yarışmaların 18 yaş üstü bayanlarda ise Erfelek Müftülüğüne bağlı Kur’an Kursundan katılan Ayşe Göktepe birinci oldular.
Bölge Finalinde Sinop’u Temsil Edecekler
Yapılan yarışmalar sonucunda 18 yaş altı Kuran kursları arası ‘Kur’an-ı Kerimi Yüzünden Güzel Okuma’ yarışmasında il birincisi olan Zehra Betül Kır kızlar kategorisinde Nurullah Gömeç ise erkekler kategorisinde 29 Nisan 2016 tarihinde Samsun ilinde yapılacak bölge finalinde Sinop’u temsil edecekler.
Yarışmada birinci olanlara ve yarışmaya katılanlara  İl Müftüsü Yardımcısı Mehmet İzci tarafındanDiyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye edildi.
Haber:Ahmet ERMİŞ

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17815 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.