Köylerimize Sevdalıyız Bu Hafta Göve Köyündeyiz….

koylerimize-sevdaliyiz-bu-hafta-gove-koyundeyiz

İlçemize bağlı köylerimizi tanıtma çalışmalarımız kapsamında bu hafta Göve köyümüzü siz kıymetli Boyabat Bülteni takipçileri için yayınlıyoruz

Bu hafta  Göve  köyümüzün  doğal güzelliklerini sizlere tanıtıyoruz.
Göve  köyüne ilk giriş güzergahında gözümüze  orman ve yeşilliğin iç içe olduğu  doğal güzellikleri içinde barındıran tüm güzelliklerini sergileyen güzel bir manzara ile karşılaşıyoruz.

Göve  köyü İlçe merkezine 18 km olan merkezi tek mahalleden oluşan 130 seçmen  yaklaşık 140  Nüfuslu  49  haneden oluşan şirin  bir köydür.

Bu köyün diğer bir özelliği ise köyün zirve noktası diyebileceğimiz bir alanda ise GSM Operatörlerinin vericileri burda yer almasıdır.

Köyün başlıca geçim kaynaklarının başında Tarım ve hayvancılık gelmektedir.

Bizi ilk karşılayan köy muhtarı Veysel Ahtıvar oldu. Muhtar Ahtıvar köyün doğal güzelliklerini ve seçildiğinden beri yaptıkları ve yapacakları hizmetlerle ilgili olarak  Boyabat Bülteni muhabirimiz ile özel  bir röportaj gerçekleştirdi.

B.B:Muhtarım  öncelikle bizleri bu iş yoğunluğu içerisinde sıcak ve samimi bir şekilde karşıladığınız için teşekkür ediyorum.

İş yoğunluğu içerisinde olduğunuzu gördük fazla vaktinizi almak istemiyoruz kısaca köyünüz ile ilgili bilgi almak istiyoruz.

V.A:Öncelikle köyümüze hoş geldiniz.
Köyümde muhtar olarak görev yaptığım dönemler içerisinde köyümüzün gelişip güzelleşmesi için elimizden geleni yapmaya çalıştım ve bu görevi sürdürdüğüm sürece yapmaya çalışacağım.

B.B:Muhtarım hizmet noktasında zamanında hizmet alabiliyormusunuz? Köyün alt yapı yol v.s köyünüze ait herhangi bir sorun mevcutmu ? Bunlarla ilgili neler söylemek istersiniz.

V.A:Ben seçildiğimden bu güne kadar hizmet alma noktasında herhangi bir sıkıntı yaşamadım.Yapılan hizmetlerin başında köyümüzde kanalizasyon,yolların genişletilmesi suyla  ilgili çok şükür herhangi bir sıkıntımız yoktur.
Asfaltlama dışında herhangi bir eksikliğimiz kalmadı kısa zaman içerisinde program akışına göre inşallah yol asfaltlama işlemlerimizde gerçekleşir diye bekliyoruz.

Bu durumlara gelmemiz için göreve başladığımız günden bu güne kadar desteklerini esirgemeyen önceki Milletvekillerimiz ve şimdiki Milletvekilimiz Sn.Nazım Maviş’e
İlçe Kaymakamımız Sn.Ümit Hüseyin Güney’e
Özel idare müdürüne ve çalışanlarına
İl genel Meclis Üyelerimize
Ak Parti İlçe Başkanımız Ferhat Yıldız’a
Her zaman desteklerini eksik etmeyen Boyabat Belediye Başkanımız’a
Ve tüm daire amirlerimize teşekkürlerimi sunuyorum.

B.B: Muhtarım gördüğüm kadarıyla köyün yarısından fazlası dışarda Boyabat Bülteni aracılığıyla iletmek istediğiniz bir mesajınız olacak mı?
V.A:Benim özellikle gurbetteki köylülerime sizlerin vesilesiyle öncelikle selamlarımı sevgilerimi iletiyorum.

Bizler  onlar için varız onlar için hizmet etmekte olduğumuzu bilmelerini isterim.

Sağolsunlar köyümüz ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman her zaman onları yanımda bildim ve desteklerini hiçbir zaman esirgemediklerine şahit oldum.
Bu açıdan ayrıca kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.

Bizde Boyabat Bülteni olarak köy Muhtarı Sn.Veysel Ahtıvar’ı  ve Göve köylülerini  bizi en samimi duygularıyla karşıladığı için kendisine ve Göve sakinlerine sonsuz teşekkürlerimizi sunarak Göve köyümüzü baştan sona gezmeye devam ediyoruz.

Kaynak : Boyabat Bülteni

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17609 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.