Boyabat Köprüsünün Kaplamasına Başlanıyor…

 

702-koprunun-kaplamasina-baslaniyor-450x0

 

Belediyemiz Kolaz Çayı üzerinde bulunan köprünün, yeniden düzenlenerek hizmete sunulması adına çalışma başlattı.

Kolaz Çayı üzerinde bulunan köprünün yeniden düzenlenmesi adına çalışmalara başlayan Belediyemiz ilk olarak köprünün ayaklarının bulunduğu bölgede temizlik ve iyileştirme çalışmaları yaparak köprüyü estetik açıdan düzenlemeye başladı.

Konuyla ilgili basın büromuza açıklamada bulunan Belediye Başkanı Şefik Çakıcı “Biz daha önceki beyanatlarımızda dedik ki Kolaz Çayı ıslah projemizi hayata geçireceğiz. Bizim en önemli projelerimizden biri. Bizler şehir estetiğine önem veren insanlarız. Kolaz Çayının ıslahı ne kadar önemli ise üzerinde bulunan köprünün de hem sağlamlaştırılması hem de estetik açısından hoş durması, görselliğe önem veren bir belediye olarak bizler için o denli önemli” dedi.

Kolaz Çayı üzerinde yapılan köprülerden birisi olan Yenimahalle Köprüsü diye bilinen köprüde çalışmalara başladıklarını söyleyen Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, “Köprüyü güzelleştirmek için ahşap ve seramik gibi birçok kaplama malzemesi düşünüldü. Ancak ahşabın su içerisinde çabuk çürüyeceği, seramik malzemelerinde kış aylarında donlardan fazla etkileneceği göz önüne alınarak bunlardan vaz geçildi. Köprü kaplamalarının kompozit malzeme ile kaplanacağını” söyledi.

Çalışmalara başlanılabilmesi için YEDAŞ’ın elektrik tellerini yerin altına alması bekleniyor.

YEDAŞ’ın ise çalışmalara bir hafta içerisinde başlayacağını ifade eden Başkan Çakıcı, “Biz vaad ettiğimiz her şeyi zamanı ve zemini geldiği zaman yapmaya devam ediyoruz. Söz verdiğimiz ne varsa, bir bir yerine getiriyoruz. Her zaman söylüyoruz. Ne dediysek o. Biz hemşerilerimize seçim öncesinde söz verdik. Yapacağız dedik. Kısa vadede yaptıklarımız var, uzun vadede yapacaklarımız var. Hemşerilerimiz bizi izlemeye devam etsinler. Bizim gönül kapımız hemşerilerimize sonuna kadar açık. Boyabat’ımız için ve hemşerilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

Boyabat Gündemi hakkında 18412 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.