İş Kur Kuraları Çekildi…

işku1

Sinop İl Müftülüğü ile İşkur arasında imzalanan “Toplum Yararına Çalışma Projesi” kapsamında İl Müftülüğü toplantı salonunda kura çekimi yapıldı.
Kura çekimine Din Hizmetleri Eğitim Şube Müdürü Hüseyin KONUKÇU,İş-kur Şube Müdürü Ercan KARABACAKOĞLU ve iş müracaatında bulunan vatandaşlar katıldı.
Kura çekiminde konuşan Din Hizmetleri Eğitim Şube Müdürü Hüseyin KONUKÇU “Camiler, Rabbimizle buluştuğumuz, huzura çıktığımız, müminlerle görüştüğümüz mekânlardır. Camilerimizin içinde huzuru ve güzelliği yakaladığımız gibi dışında da aynı güzellikleri yakalamak gerekir. Camilerin sağlam, estetik, fonksiyonel, müştemilatları çevre düzenlemesi açısından da göze hoş gelen, çevre değerlerini dikkate alan bir anlayışla yapılması gerekmektedir.
Ecdadımızın daha önce uyguladığı tasarımları yeniden ihya etme gayretiyle camilerimizin ağaçlandırma ve çevre düzenlemelerinin plan ve program dâhilinde gözden geçirilmesi projenin asıl amacını teşkil etmektedir. Bu bağlamda  il merkezindeki cami ve Kur’an Kurslarında temizlik, bakım ve çevre düzenlemesi işlerinde yaklaşık 6 ay çalıştırılmak üzere kurayla 25 kişiyi belirleyeceğiz. Bu iş için; yaklaşık 400 kişi müracaat etti. Yapacağımız kura sonucunda 25 belirlenecektir. Şimdiden herkese hayırlı olsun” dedi
Kura öncesinde konuşan Çalışma ve İş Kurumu Şube Müdürü Ercan KARABACAKOĞLU’da , “Çekilişin kuraya katılanlar için hayırlı olmasını yüce rabbimden niyaz ediyorum”  dedi.
işku2
Share
Boyabat Gündemi hakkında 17052 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.