İranlı Resim Öğretmeni Mesleğine Uygun İş Arıyor…

dsc_2956

Ülkesindeki sıkıntılar nedeniyle Ülkemize sığınmak zorunda kalan İranlı resim öğretmeni Haşim Aşrafabadi Gazetemiz bürosunu ziyaret ederek Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü A. Fatih Yılmaz ve Gazetemiz Köşe Yazarı Erkan Turan’a durumunu ve çektiği sıkıntıları anlattı.

16.12.2015 / 16:48

İlimizde mesleğine uygun bir iş bulunması için kendisine yardımcı olunmasını isteyen Haşim Aşrafabadi maddi yardım değil mesleğine Uygur bir iş istiyor.
İran’daki siyasi baskı ve sıkıntılara dayanamayan 40 yaşındaki evli ve iki çocuk babası Haşim Aşrafabadi ülkemize sığınmış ve yaklaşık 3 aydır Sinop’ta yaşamaktadır. Mesleği Resim öğretmenliği olan Haşim Aşrafabadi 18 yıldır ressamlık sanatı da yapmaktadır.
Sinop’ta olduğu süre zarfında ailesini geçindirmek için çeşitli ağır iş ve inşaatlarda çalışmak zorunda kalan resim öğretmeni mesleğine ve sanatına uygun bir iş aramaktadır.
Çok güzel porte, tablo ve duvar resimleri çizen İranlı Haşim Aşrafabadi maddi yardım istemediğini vurgularken, sadece mesleğine uygun bir iş verilsin ailesini ve çocuklarının geçimini sağlayayım istiyor.
İranlı Resim öğretmeni, Sayın Sinop Valiliği’nin, Belediye Başkanlığı’nın ve özellikle Sinop Üniversitesi’nin kendisine sahip çıkmalarını mesleğine uygun bir iş bulmaları için yardımcı olmalarını bekliyor.
İranlı Ressam Gazetemiz bürosunda kısa sürede yaptığı kara kalem çalışmasıyla adeta mesleğini konuşturdu. İranlı Ressama portre-tablo ve duvar resmi çizdirmek isteyen vatandaşlarımız kendisine (0531 613 73 31) numaralı telefondan ulaşabilirler.

 

Share
Boyabat Gündemi hakkında 17618 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.