GÜNCEL Haber ; Mutlu Şehir Sinop’un Yolları Çukur Çukur….

Bu haber binlerce kişiyi ilgilendiriyor, ama o ilgilenmiyor!
Binlerce insanın derman bulamadığı o hastalığın çaresinin Sinop’ta bulunması, tıp dünyasını ayağa kaldırdı.
Türkiye’de neredeyse milyonlarca insanın muzdarip olduğu ‘böbrek taşı düşürme’ sorununa çözüm, Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi ve cezaevi yolunda bulundu.
İLK KÜR HAVAALANI YOLUNDA BAŞLIYOR
Böbrek taşı düşürmede etkili olduğu tespit edilen Fen Edebiyat yolunu kullanan vatandaşlar, ‘Yıllardır tıp’da aradığı çözümü burada bulduklarını’ ifade etti.
EĞER İYİ GELMEZSE TEDAVİ’NİN ŞİDDETİ ARTTIRILIYOR
Havaalanı yolu girişinde başlayan özel kür, iyi gelmediği taktirde, az ileri de tedavinin şiddeti arttırılarak devam ediyor. Böbrek hastaları burada yavaş yavaş böbrek taşı derdinden kurtulmaya başlıyor.
BAKTIN OLMADI DEVAM!
Buraya kadar böbrek taşınız düşmezse, Sinop E Tipi cezaevi önünde bulunan onlarca çukura giriyorsunuz. Burada mide bulantısı çekme ihtimaliniz düşünülerek, Sinop Belediyesi tarafından çöp konteynerları konulmuş. Bu mevkiden geçen böbrek hastaları, ‘ Belediyemiz bu çöp konteynerlarını iyi ki düşünmüş, bu nazik hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz’ diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.
TAŞINIZ DÜŞMEDİ Mİ? TEK SEFERLİK TEDAVİYİ DENEYİN!
Havaalanı ile cezaevi arasında böbrek taşı düşüremeyenler için, tek seferlik tedavi de düşünülmüş. Sinop Üniversitesi Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (SÜBİTAM) önünde tek seferlik girilebilen kasisler böbrek taşını bir çırpıda düşürdüğü ileri sürüldü.
YETKİLİLERE SESLENDİLER; ‘ BURASI SAĞLIK TURİZMİNE AÇILSIN’
Böbrek taşı düşürme de etkinliği tespit edilen ve Tıp dünyasını ayağa kaldıran Sinop Üniversitesi Fen Edebiyat yolunu kullanarak sağlıklarına kavuşan vatandaşlar; ‘ Yetkililerden Allah razı olsun, onların bizlere sunmuş olduğu bu hizmet sayesinde derdimize derman bulduk. Her memlekete böyle hizmet edenler nasip olsun. Bu yol özellikle böbrek taşı düşürenler için hizmete açılmalı. Belediyemiz bu yola girişte ücret almalı, öyle bedava tedavi olmaz’ diyerek, Fen Edebiyat yolunun sağlık turizmine açılması gerektiğinin altını çizdi
Kaynak AJANS SİNOP 

 

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.