GÜNCEL Haber ; Durağanda Bir Dertli Kavşak Yetmedi, Yeni Hastane İle İkinci Dertli Yol Ayrımı Geliyor!…

Durağan bir kavşaktan çok çekti yetmedi, yenisi geliyor. Yeni yapılan Durağan Devlet Hastanesinde planlanan yolun açılmaması üzerine belediye mevcut yolu kullanarak hastaneye ulaşım verdi.

Eski devlet hastanesinde yaşanan karmaşayı daha da arttırarak kazaya davetiye çıkaran yol planlamasında kış ayları ve de acil hasta getiren gerek ambulans gerekse sivil vatandaşlarI oldukça zor günler bekliyor. Adliye lojmanları, Orman konutları yol ayrımı ve de Anadolu Lisesi çıkışından geçen yol Durağan giriş kavşağını aratmayacak cinsten. Hastaneyi bilmeyenler, için giriş labirent yola dönen yeni hastane de gerekli düzenlemeler yapılmadığı takdirde yaşanacak kazalardan kimler sorumlu olacak?

Bu Yol Akla Ziyandır!

CHP Durağan ilçe Başkanı Mustafa Eker, “hastane yolunu bilmeyenler için adeta ara ki bulasın. Bilenlerde için de dur ki durasın cinsten bir yol planlanmış. Hastaneden gelen araçların aniden yola çıkacağı ve aynı zamanda hastaneye gitmek isteyen acil bir hastanın da hastaneye girmek için çaba sarf ettiği bir ortamda bu yolda kaza kaçınılmaz olacaktır.

Bu yol akla ziyandır. Bu yol hastaneye müşteri çıkartır Allah göstermesin vatandaşa da ya cenaze yada yaralı olarak hastaneye gitmek düşer“ diyerek yolda çarpıklığın bir an önce düzeltilmesini istedi. Eker; “Okul çıkışı olması, adliye lojmanları ve konutlara giden yol ayrımında bulunması zaten kendi başına bir problemdir. Üstelik bir de ana yoldan dönüşte kavşak bulunmaması, acil hastaların Boyabat istikametinde ters girişe zorlanması, acil vakalarda insanın sevdiklerini bir an önce hastaneye götürme telaşının olduğu bir ortamda çok tehlikeli bir yol planlaması yapılmıştır.

 

Bu durum düzeltilmeli ulaşılabilir ve karmaşık olmayan güvenli bir yol açılmalıdır. İl Sağlık Müdürlüğü ve Durağan Belediyesi bu durumu düzeltecek adımları bir an önce atmalıdır. Burada yaşanacak bir can kaybı veya yaralamalı bir kazada bunun sorumlusu il sağlık müdürlüğü, Durağanın iktidar temsilcileri ve yerel yöneticiler olacaktır.” dedi.

 

Boyabat Gündemi hakkında 16663 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.