GÜNCEL Haber ; Boyabat’ta Emniyet ve Jandarmadan, Okul Servislerine Bilgilendirme Yapıldı….

 

İlçemizdeki okul serviscilerine Boyabat Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi toplantı salonunda bilgilendirme programı yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan,İlçe Trafik Jandarma Komutanlığı Ast.Kd.Başçavuş Hacı Uygar,İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Bürosu Polis Memurları Hayati Güneş,Burak Bozlak,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve okul serviscileri katıldılar.

Toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan konuşmasında ; İlçemizde öğrencilerimizin evinden alınıp okula titiz bir şekilde bırakılmasını,Engelli öğrencilere daha fazla dikkat etmelerini,öğrenciler ile fazla diyalogo girilmemesini,araç içerisinde sigara içilmemesini,güzergah dışına çıkılmamasını,araç içerisinde öğrenci sayısından fazla öğrenci almamalarını ve gereken kurallara uymalarını ifade etti.

Jandarma Ast.Kd.Çavuş Hacı Uygar ise konuşmasında ; Okul taşıtlarının arkasındaki dur levhasının daha belirgin olmasını,kış lastiklerine dikkat etmelerini,SRC yetki belgelerinin muntazam olamasını söyledi.

İlçe Trafik Bürosu Polis Memuru Hayati Güneş konuşmasında; SRC belgesi olmayanlara cezai işlemlerin olacağını,66 yaş üstü sürücülüğüne,hız sınırına,araç içerisinde müzik sesine dikkat etmelerini,araç filmleri olanların servis sıkıntısı olacağını söyedi.

Toplantı ayrıca serviscilerin sıkıntıları ve düşüncüleri dinlendi.

Boyabat Gündem Gazetesi

Boyabat Gündemi hakkında 16655 makale
Boyabat Gündemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.